Het idee om in dit voormalige autobedrijf arbeidsmigranten te huisvesten, stuitte op verzet.
Het idee om in dit voormalige autobedrijf arbeidsmigranten te huisvesten, stuitte op verzet. Foto: Bas van den Biggelaar

Initiatiefnemers kunnen plannen huisvesting arbeidsmigranten deze zomer indienen

Algemeen Wonen & Leven (c) Nieuws (c)

Initiatiefnemers kunnen vanaf eind juni plannen indienen voor het realiseren van huisvesting voor tijdelijke arbeidsmigranten. Dan heeft de gemeente Boxtel in juridisch opzicht de weg vrijgemaakt en ook alle regels en eisen opgesteld waaraan plannen moeten voldoen.

Dat legde wethouder Mariëlle van Alphen dinsdag uit tijdens een persgesprek. ,,Doelstelling is om binnen drie jaar voor maximaal 800 arbeidsmigranten kwalitatieve huisvesting mogelijk te maken.”

De gemeente denkt dan aan grotere complexen aan de rand van bedrijventerreinen. De eerstvolgende stap richting concrete woonruimten is aan de gemeenteraad, op 8 juni. Dan staat de verordening op de agenda met daarin de juridische haken en ogen. Als het college van B en W de zogeheten uitvoeringsregeling met alle kwaliteitseisen heeft behandeld, kunnen initiatiefnemers met voorstellen komen. Wethouder Van Alphen: ,,De beoordeling daarvan neemt naar verwachting zo’n drie maanden in beslag.” In september of oktober volgt dan de vergunningverlening.  Lees donderdag meer in Brabants Centrum.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Jan Hermens

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar Redacteur: jan.hermens@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

Ook in deze categorie

Logo
Afbeelding
Van het padje Algemeen 15 uur geleden
Ernest de Groot is onder meer loco-dijkgraaf en bestuurder bij Waterschap Aa en Maas.
Lezing in Liempde over Brabantse beken Algemeen 10 okt, 15:00
Logo
Daniek van Aarle uit Liempde.
Daniek uit Liempde bouwt aan zorg van morgen Algemeen 9 okt, 17:00
Worstenbroodjes.
Gratis worstenbroodjes bij Brabants Centrum Algemeen 9 okt, 12:04
Grand café Rembrandt.
Joep en Niels van de Wal: ‘Steun na overlijden onze moeder heeft ons diep geraakt’ Algemeen 9 okt, 10:30
Jos en Ineke van Eijndhoven dragen het recept over aan het Liemdse bakkersgilde.
Symbolische overhandiging van Liempds Klumpkesbrood Algemeen 8 okt, 10:05
Het NS-station in Boxtel. De gemeente denkt na over ontwikkeling van het stationsgebied.
D66 Brabant pleit voor woningbouw nabij stations en haalt Boxtel aan Algemeen 8 okt, 08:13
Logo
De locatie van Vion in Apeldoorn. Het bedrijf wil die verkopen. Als de verkoop rondkomt, verhuist een deel van de productie naar Boxtel.
Vion zet slachterij Apeldoorn in verkoop: deel productie naar Boxtel als transactie slaagt Algemeen 6 okt, 16:45