Afbeelding

Finse scholieren ontdekken Boxtel

Algemeen

De lente moet nog beginnen in het Finse dorpje Juuka, waar de temperaturen nu nét boven het vriespunt liggen en het in de winter wel twintig graden kan vriezen. Twaalf leerlingen uit de vierde klas van het Technasium van het Jacob-Roelandslyceum (JRL) bezochten eind februari het Finse plaatsje in het kader van een uitwisselingsproject. Toen lag er een dik pak sneeuw, waarmee de leerlingen ijsbruggen probeerden te bouwen. Nu was het de beurt aan tien Finse leerlingen om de Nederlandse cultuur op te snuiven. ,,Ik houd van sneeuw, maar ik vind het hier heerlijk. Het is lekker warm", lachte de Finse Sara Hirvonen (16).

De leerlingen waren maandag in groepjes druk bezig met het ontwerpen van een auto die op zonne-energie rijdt. Dat vonden de Finse scholieren een lastige opgave. Waar in Nederland jongeren al vroeg tijdens hun schoolcarrière moeten kiezen tussen verschillende richtingen, zitten de Finse leerlingen, ongeacht hun leerniveau in dezelfde klas. ,,De Nederlandse jongeren volgen een speciale technische richting, dus weten veel beter waar ze moeten beginnen. Wij volgen algemene lessen, dus dit is best moeilijk", lichtte Sara toe. Jasu Kähkönen (15) deelde de mening van zijn klasgenote. ,,Ik vind techniek leuk, maar vooral computertechniek. Programmeren is meer mijn ding, met berekeningen heb ik niet zoveel."

De Finnen kwamen vorige week zaterdagochtend aan op Schiphol en hadden maandag inmiddels al behoorlijk wat van Boxtel gezien. Het dorp maakte de nodige indruk op de Finse tieners, maar óók op de Nederlandse. ,,Zojuist hebben we een rondleiding door het Boxtelse centrum gehad van de VVV. Ik weet nu ook alles over het dorp", vertelde Koen Leidelmeijer (16). ,,De gebouwen zijn heel oud in vergelijking met Finland en er zitten heel veel details in. Vooral de Sint-Petrusbasiliek was indrukwekkend met al die beelden", meende de Finse Laura Lipponen (16).

De Finse delegatie is inmiddels terug in Juuka. 

Lees het complete artikel in de editie van Brabants Centrum van donderdag 21 april.

FOTO BOVEN: Nikki Oversier, Roosa Väyrynen, Kasia Gogola, Jesse Timmermans en Luuk de Bekker werken aan het ontwerp van een solar-auto. De Finse leerlingen waren op het Jacob-Roelandslyceum in het kader van een uitwisselingsproject. (Foto: Peter de Koning).

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Woordzoeker

Logo
De stoplichten nabij de voormalige Heilig Hartkerk doen het weer. Hoewel: het rode licht van het rechtse verkeerslicht werkt nog niet.
De stoplichten bij de kruising ‘Heilig Hartkerk’ werken weer... grotendeels Boxtel 1 uur geleden
Een vrachtwagen met pech én een beetje geluk op de Bosscheweg.
Vrachtwagen met pech én een beetje geluk op de Bosscheweg Boxtel 3 uur geleden
Logo
De kinderredactie van ‘Angela’ poseert in de pas geopende schooltuin De Tuinderij. Van links naar rechts Wieke, Puk, Laut, Mats, Roanne en Jolie.
What’s Up, Wieke, Puk, Laut, Mats, Roanne & Jolie? Boxtel 5 uur geleden
Logo
Na de verbouwing van 5,5 miljoen euro is het gemeentehuis aan de Markt 1 beter toegankelijk voor minder validen en qua duurzaamheid klaar voor de toekomst.
Raad Boxtel: ‘Verbouwing gemeentehuis is noodzakelijk’ Boxtel 7 uur geleden
Logo
Opening van D'n Liempdsen Herd als bezoekerscentrum in 2017. De renovatie van de monumentale boerderij kwam destijds tot stand door een provinciale en gemeentelijke subsidie, maar vooral door ontelbaar veel inzet van Liempdse vrijwilliers.
Opnieuw forse impuls voor Liempde via SPPiLL, nu voor het buitengebied Liempde 22 uur geleden
Logo
Afbeelding
Twintig maanden voor transport drugs over A2 bij Boxtel Boxtel 23 uur geleden
Afbeelding
Mark Buijs zet revalidatie thuis voort Boxtel 23 uur geleden
De Dubbeltjesmarkt tegenover de Kinderboerderij aan het Apollopad, trekt steevast veel kinderen die hun overtollig speelgoed aan de man (of vrouw) proberen te brengen.
Cadeautjes voor een prikkie tijdens dubbeltjesmarkt Boxtel gisteren