Media-adviseur Niels van der Zee deelt in de rubriek Ondernemen & Bereik gratis tips en trucs over het bereiken van jouw doelgroep.
Media-adviseur Niels van der Zee deelt in de rubriek Ondernemen & Bereik gratis tips en trucs over het bereiken van jouw doelgroep. Foto: eigen collectie.

Ondernemen en bereik: maak eerst een mediaplan voordat je advertentieruimte koopt

Ondernemen

De vraag ‘wat kost een advertentie?’ komt logisch vroeg in een gesprek. Toch is er een betere eerste vraag: wat moet de campagne bereiken? Pas daarna krijgt een prijs betekenis.

1. Formuleer één hoofddoel

Meer verkoop, een opening bekendmaken, personeel vinden, websitebezoek vergroten of structurele naamsbekendheid: ieder doel vraagt om andere boodschap, timing en meting.

2. Bepaal wie je werkelijk nodig hebt

Beschrijf je verzorgingsgebied en doelgroep zo concreet mogelijk. Een restaurant, B2B-dienstverlener en woninginrichter hebben niet dezelfde geografische markt of aankoopcyclus.

3. Maak de boodschap eenvoudig

Wat moet iemand onthouden? Kun je het niet in één duidelijke zin formuleren, dan is de advertentie waarschijnlijk nog niet klaar.

4. Kies daarna de kanalen

Kantar - een internationaal bedrijf in marktonderzoek, data en analyse - benadrukt dat geïntegreerde campagnes sterker kunnen worden wanneer kanalen herkenbaar samenwerken. Dat betekent niet dat iedere campagne print, online en e-mail nodig heeft; wel dat er een rode draad zit in de reclame-uitingen op de gekozen kanalen.

5. Bepaal vooraf hoe je leert

Kijk naar relevante prestatie-indicatoren. Denk bijvoorbeeld aan clicks en conversies, maar niet uitsluitend. Wil je relevant telefonisch contact, bijvoorbeeld in reactie op een vacature? Dan is het aantal belletjes van geschikte kandidaten een belangrijkere prestatie-indicator dan het aantal clicks op de online vacature. 

6. Evalueer en pas aan

Een mediaplan is geen document voor in een la. Kijk na afloop wat werkte, wat niet meetbaar was en welke aannames je de volgende campagne wilt testen. Zo wordt ieder advertentiebudget ook een investering in kennis over je eigen markt.

Ondernemen & Bereik is een online rubriek van Brabants Centrum en samenwerkingspartner Em de Jong. Hierin delen we gratis onze kennis met ondernemers en organisaties.

Meer weten of een campagne bespreken? Media-adviseur Niels van der Zee | 06-23 69 72 53 | advertenties@boxtelmediacentrum.nl 

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Woordzoeker

Ook in deze categorie

Edwin Evers (rechts) bouwde met zijn band een spetterend feest op de Markt in Boxtel.
Boxtelse wethouder laaiend enthousiast over ‘evenement van formaat’ en betrokkenheid ondernemers Ondernemen 2 uur geleden
Media-adviseur Niels van der Zee deelt in de rubriek Ondernemen & Bereik gratis tips en trucs over het bereiken van jouw doelgroep.
Ondernemen en bereik: maak eerst een mediaplan voordat je advertentieruimte koopt Ondernemen 4 uur geleden
Logo
Winkelend publiek in Selissen. Dat zaken dicht gaan hoeft volgens voorzitter Youri van Alem van de winkeliersvereniging niet slecht te zijn: ,,Waar iets verdwijnt, komt ook weer iets terug."
Winkelen in Boxtel: geen zorgen over lege panden, wel over aanbod Ondernemen 22 uur geleden
Logo
Afbeelding
Sluiting dubbele overweg in Boxtel, de VLK-weg en PHS: hoe zit het ook alweer? Ondernemen 7 sep, 08:34
Vlnr: Harold en Susan Koerntjes van Herbergier Boxtel, kleindochter Evi Heijma en weduwe Toos Slijters.
Herbergier Boxtel sponsort ODC ter nagedachtenis aan erelid Piet Slijters Ondernemen 6 sep, 12:56
Logo
Het optreden van de Edwin Evers Band zaterdagavond trok iets meer dan tweeduizend enthousiastelingen naar de Boxtelse Markt. De organisatie, Bruisende Samenwerking Boxtel, is tevreden over hoe de avond is verlopen.
Edwin Evers Band brengt ruim 2.000 bezoekers op de Boxtelse Markt in vervoering Ondernemen 6 sep, 12:30
Logo
Classic Park aan de Koppenhoefstraat, gezien vanaf het fietspad Kanaaldijk.
Toekomst Classic Park in handen van de Boxtelse gemeenteraad Ondernemen 5 sep, 10:13
Media-adviseur Niels van der Zee van Brabants Centrum en partner Em. de Jong beidt ondernemers om de week gratis tips over lokaal media-gebruik en bereik voor ondernemers.
Niels terug in Boxtel voor lokale ondernemers Ondernemen 3 sep, 15:31