
Joost wil met negen andere corporaties 1.000 flexwoningen bouwen
Bouwen en wonenWoonstichting Joost is niet de enige partij in de regio die flexwoningen wil bouwen. Daarom gaat zij de komende vijf jaar samenwerken met negen andere corporaties uit Noordoost-Brabant. Zij willen duizend van deze huizen inkopen en neerzetten.
De tien woonorganisaties zoeken ook de samenwerking met bouwer Barli uit Uden, die de huisjes kant-en-klaar zal opleveren. Vorige week ondertekenden directeur-bestuurder Marieke Vossen van Joost samen met alle andere partijen in het gemeentehuis in Uden een overeenkomst daarvoor.
Woningcorporaties in Noordoost-Brabant spraken vorig jaar af om te gaan voor circa tienduizend sociale huurwoningen extra in 2030. Deels willen zij dat aantal bereiken door modulair te bouwen, waarbij huizen in de fabriek al worden gemaakt. Door samen op te trekken, kan er op grotere schaal en daarmee voordeliger worden ingekocht.
FORSE VERTRAGING
De beoogde flexwoningen op het Pastoor van Besouwplein zijn in gemeente Boxtel de eerste twaalf huisjes die vallen onder de samenwerking. Al is de planning daarvoor al fors vertraagd. Onder andere doordat er nogal wat juridische aspecten aan vast kleven die het proces bemoeilijken, zoals het opstalrecht. Ook over de wijze van plaatsing en de parkeernorm is de woonstichting met de gemeente in gesprek. Joost hoopt dat overleg ergens de komende maanden af te ronden zodat de vergunningprocedure kan starten.
Wooncorporaties zien echter nog steeds veel potentie om tijd te besparen en woningzoekenden sneller aan een huis te helpen. Ook kunnen de grotendeels houten huisjes duurzamer worden gebouwd en zijn ze verplaatsbaar.
BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes
Klik op deze link voor AndroidKlink op deze link voor Apple/iOS







