MEP-voorzitter Peter Langenhuijsen (rechts) droeg de rode bal deze week over aan presen Ties Pronk van voetbalclub Boxtel. (Foto: MEP).
MEP-voorzitter Peter Langenhuijsen (rechts) droeg de rode bal deze week over aan presen Ties Pronk van voetbalclub Boxtel. (Foto: MEP).

Sportclubs in Boxtel maken er een punt van...

Algemeen

Een groot aantal sportverenigingen in Boxtel doet mee aan een actie die het belang van een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) centraal stelt. Door gebruik te maken van een VOG ontstaat een voor kinderen en mensen met een beperking een veilige omgeving.

De actie heeft alles te maken met de aanpak van seksueel overschrijdend gedrag bij clubs en verenigingen. Als clubs aan trainers en vrijwilligers een VOG vragen, kan voorkomen worden dat mensen worden geworven die eerder betrokken waren bij misbruikzaken.

Onder het motto 'Wij maken er een punt van' wordt momenteel een rode bal doorgegeven. Als een soort estafettestokje wordt de bal door clubs verder gerold om aandacht te vragen voor de VOG-campagne. Scouting Boxtel droeg de bal enkele weken geleden over aan voetbalclub ODC.

Vorige week kwam de bal terecht bij turnvereniging Tabitta. Tabitta-bestuurslid Hammy Langerwerf leverde de bal af bij MEP. Deze week werd de bal door MEP-voorzitter Peter Langenhuijsen overgedragen aan preses Ties pronk van voetbalclub Boxtel.

De estafette is 18 mei van start gegaan als onderdeel van de landelijke campagne. Doel is er voor te zorgen dat kwetsbare groepen in hun vrije tijd veilig kunnen samenwonen, sporten en spelen. Dus zonder dat zij slachtoffer worden van misbruik, in welke vorm dan ook.

Om dit te realiseren motiveert de campagne organisaties preventieve maatregelen te nemen om de kans op een incident zoveel mogelijk te beperken. Eén van die maatregelen is het aanvragen van een gratis VOG voor vrijwilligers.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Boxtelse striptekenaar Ralph Dikmans zet stappen in wereld van strips Boxtel 11 uur geleden
Rondje Boxtel, per kano over de Dommel.
De Pagaai start verhuur kano’s voor het Rondje Boxtel weer op Boxtel 12 uur geleden
Logo
De dijken langs de Essche Stroom bij Esch werden enkele jaren geleden ook al eens opgehoogd, maar er is volgens waterschap De Dommel meer nodig om hoog water tegen te gaan.
Dijkversterking bij Esch en Vught: ‘Breng gevolgen voor landschap erfgoed en de natuur in beeld’ Esch 14 uur geleden
Afbeelding
Filmavondje in de bibliotheek: Our Blue World Film 15 uur geleden
Logo
Alex van den Braak (links), Geertje Schellekens en Fred van Nistelrooij van INbox. De politieke partij heft zich op. De vernieuwde Stationsstraat vinden zij een mooi voorbeeld van wat ze recent politiek (mede) voor elkaar hebben gekregen.
INbox stopt na 55 jaar als oudste politieke partij: ‘We hebben altijd het belang van Boxtel voorop gezet’ Boxtel 16 uur geleden
Logo
Afbeelding
Toetjes eten Boxtel 18 uur geleden
Logo
Anita van Engelshoven (Bruna Boxtel), Yasmine Melis (Sigarenmagazijn Voets) en Suzanne Schuurmans (Ring & Go) zijn al jaren betrokken bij de Oranjebraderie.
‘Het mooie aan de Oranjebraderie is dat vrijwel alle ondernemers meedoen’ Boxtel 18 apr, 15:30
Lekker creatief met cupcakes: Heel Boxtel bakt komt eraan en professioneel kok Suzan van der Steen biedt de jonge deelnemers alvast wat inspiratie en tips.
Heel Boxtel bakt cupcakes, Suus helpt je op weg! Boxtel 18 apr, 13:30