Groep 7 van basisschool Sint-Lambertus luistert naar Willem van der Steen.
Groep 7 van basisschool Sint-Lambertus luistert naar Willem van der Steen. Foto: Werkgroep Bevrijding Gemonde.

Groep 7 basisschool Sint-Lambertus adopteert oorlogsmonumenten

Jeugd

Groep 7 van de Gemondse basisschool Sint-Lambertus adopteerde vrijdag 27 juni de oorlogsmonumenten in het dorp. 

Ieder jaar organiseert de werkgroep Bevrijding Gemonde een rondrit langs de gedenkplekken. De excursie combineert avontuur en educatie, want de leerlingen mogen achterin een echte oude legertruck die dienstdeed tijdens de Tweede Wereldoorlog, Flying Jimmy. Eigenaar Michael ten Horn zat ook dit keer achter het stuur. 

Militair Willem van der Steen, een geboren verteller, ging bij ieder monument in op wat daar gebeurd is tijdens de oorlogsjaren. In de klas hadden de leerlingen al een persoonlijk verhaal van Harrie Groenendaal (93) gehoord en volgden ze gastlessen van de werkgroep Bevrijding Gemonde.

Van der Steen gaf groep 7 een opdracht mee: ,,Vertel de verhalen door, zodat we niet vergeten wat er toen gebeurd is.”

EEN 9,5

De leerlingen genoten van de excursie, blijkt uit hun reacties. Pepijn: ,,Ik vond het heel leuk en interessant om zulke dingen te beleven. Ik houd ook van geschiedenis. De gastlessen waren interessant, al duurden ze soms wel een beetje lang. Maar in een cijfer is het een 9,5.”

Lotte: ,,Het was echt heel leerzaam. Toch fijn om te weten wat mijn voorouder Doris de Bie allemaal heeft uitgespookt. Het rijden met de legertruck was superleuk. Alleen wat geur en stof, maar ja, dat hoort er nou eenmaal bij.”

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Jan Hermens

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar Redacteur: jan.hermens@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

Logo
Diana Huijberts en haar zoon Bram, voor wie ze al zijn hele leven mantelzorger is.
Diana is moeder en mantelzorger voor zoon met autisme: ‘Ondanks alle zorgen, zou ik ons leven zo weer overdoen’ Boxtel 21 minuten geleden
De nieuwe invulling van het Dommeltheater, Gerommel aan de Dommel, sloeg twee jaar geleden aan bij het publiek.
Organisatie Gerommel aan de Dommel zoekt zangers, muzikanten en makers Boxtel 16 uur geleden
Logo
Koekjes in de vorm van een G-sleutel.
Organisatoren Muziek aan huis zoeken nog adressen voor optredens Boxtel 19 uur geleden
Clean Up Day en Zero Waste-festival bij spiegeltent Bon Salon.
Zero Waste-festival: ‘minder nieuwe kleding kopen, meer hergebruiken’ Boxtel 21 uur geleden
Logo
Pia en Albert Habraken anderhalve week voor hun diamanten bruiloft.
Albert en Pia Habraken uit Boxtel zestig jaar getrouwd Boxtel 23 uur geleden
Logo
Hoek Breukelsestraat-Pastoor Erasstraat. Centraal in beeld de sigarenfabriek van de familie Van Susante. Op de achtergrond de Heilig Hartkerk.
Boxtel, kijk nóu ‘ns (61): sigaren verdwijnen, Elisabeth Bas blijft Boxtel, kijk nou 'ns! gisteren
De mobiele camera's keren terug bij De Walnoot om overlast door jongeren tegen te gaan.
Boxtel plaatst opnieuw een paar maanden camera’s bij De Walnoot Boxtel 19 jun, 15:29
Frenk de Wert van Brasserie Cis (tweede rechts) speelt samen met Lotte Tissen (links) ook in de band Tilt. Als duo treden zij 28 juni op bij de Boxtelse horecagelegenheid aan de Eindhovenseweg.
Brasserie Cis in Boxtel viert de zomer met live optredens Advertorials 19 jun, 13:45