Wie kent dit jubilerende echtpaar van weleer?
Wie kent dit jubilerende echtpaar van weleer? Foto: Piet van Oers, archief Brabants Centrum | Beeldbank Boxtel.

Speuren naar ‘oud goud’

Human Interest

In de zoektocht naar namen van gouden en diamanten bruidsparen die dertig tot vijftig jaar geleden in de krant stonden, deze week bovenstaand portret. Wie kent het koppel en kan erover verhalen? E-mail reacties naar bc@brabantscentrum.nl.

De beeldbank van Heemkunde Boxtel digitaliseert het analoge fotoarchief van Brabants Centrum. Christ van Eekelen scant alle fotoafdrukken en voorziet ze indien mogelijk van een korte toelichting. In 2022 ging een reeks portretten door zijn handen van echtparen die een huwelijksjubileum vierden. In veel gevallen ontbreken echter gegevens. Daarom deze zoektocht. 

77 JAAR: MET PENSIOEN

Op de onderste foto staan Nol en Dora Wagenaars- van Kessel uit de Pastoor Erasstraat, naast café De Adelaar. Zij waren op 10 juli 1978 zestig jaar getrouwd. Nol (88) was geboren en getogen in Boxtel, Dora (86) kwam oorspronkelijk uit Gemert. 

Samen met een broer runde Nol aanvankelijk een eigen houthandel en vervoerde daar ladingen met paard en wagen. Daarna ging hij als voerman aan de slag bij strohulzenfabriek Nefa, om daar uiteindelijk vrachtwagenchauffeur te worden. Later werkte de nooit om een kwinkslag verlegen zittende Boxtelaar er in het magazijn om pas op 77-jarige leeftijd te stoppen met werken.  

Nol en Dora Wagenaars- van Kessel uit Boxtel waren op 10 juli 1978 zestig jaar getrouwd. Foto’s: Piet van Oers, archief Brabants Centrum | Beeldbank Boxtel.

Anderhalve week geleden werd gemeld dat de foto gepubliceerd op 9 februari geen reacties opleverde. Later volgde alsnog een bericht, van een kleindochter uit Lith. Het betrof Jan en Wilhelmina van Drunen- van der Heijden die eind januari 1970 hun gouden bruiloft vierden. Meer informatie over dit koppel is terug te lezen in de digitale versie van het betreffende artikel.

Nol en Dora Wagenaars- van Kessel uit Boxtel waren op 10 juli 1978 zestig jaar getrouwd.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Henk van Weert

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar henk.van.weert@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

Ook in deze categorie

Logo
Remco van den Berg aan tafel waar Gert van 't Hof, Pierre van Hooijdonk en Rafael van der Vaart enkele momenten later de wedstrijd van Oranje tegen Roemenië zouden analyseren.
Je kan Remco wakker maken voor unieke televisieklussen 4 jul 2024, 08:52
Laura Sweens (links) en haar dochter Loes volgden gelijktijdig dezelfde opleiding en zijn allebei geslaagd.
Moeder Laura en dochter Loes behalen gelijktijdig hun diploma voor de opleiding Helpende Plus 3 jul 2024, 14:26
Logo
Maria en Driek Termeer vieren 28 juni hun gouden huwelijksjubileum.
Gouden paar Liempde: Driek en Maria Termeer 28 jun 2024, 09:00
Logo
De poort van het landje dat in bezit is van Frans de Man, is gestolen. Daarnaast is de stalen deur van een werkkeet na een inbraakpoging vernield.
Sluiting Sint-Janspontje dreigt na zoveelste incident 27 jun 2024, 14:19
Logo
Toon van Grinsven kijkt vanuit zijn achtertuin in het buitengebied van Lennisheuvel uit op de toren van de Sint-Theresiakerk. Het gaf hem 25 jaar lang inspiratie om maandelijks het blad Rond Kerk en Orion te maken.
Blik van Toon van Grinsven blijft altijd op Lennisheuvel 23 jun 2024, 10:30
Tijdens een verwendag in juli 2008 racete Thomas de Laat op het circuit van Zandvoort en werden hij en zijn ouders Ingrid en Hans in een limo naar Boxtel gebracht.
'Een mens moet alles hebben meegemaakt in z'n leven' 21 jun 2024, 16:00
Logo
De tweewekelijkse samenkomst van de Probusleden vond woensdagmiddag niet zoals gebruikelijk plaats in grand café Rembrandt, maar in spiegeltent Bon Salon. Secretaris Piet van Oers (midden) werd er benoemd tot erelid.
Probus benoemt Piet van Oers tot erelid 20 jun 2024, 13:00
Logo
De woensdagfietsers van wtc Allemaal op de fiets uit het Belgische Pelt stonden afgelopen week ineens bij Koos Groenendaal (midden, met rode jas) op de stoep. Het duurde wel vier jaar voor ze het kleine wielermuseum hadden gevonden.
Belgen vinden na vier jaar eindelijk Boxtels fietsmuseum 16 jun 2024, 16:30