Wie kent dit jubilerend echtpaar van weleer?
Wie kent dit jubilerend echtpaar van weleer? Foto: Piet van Oers, archief Brabants Centrum | Beeldbank Boxtel.

Speuren naar ‘oud goud’

Human Interest

In de zoektocht naar namen van gouden bruidsparen die dertig tot vijftig jaar geleden in de krant stonden, deze week bovenstaand portret. Wie kent het koppel en kan er over verhalen? E-mail reacties naar bc@brabantscentrum.nl.

De beeldbank van Heemkunde Boxtel digitaliseert het oude fotoarchief van Brabants Centrum. Secretaris Christ van Eekelen scant alle fotoafdrukken en voorziet ze indien mogelijk van een korte toelichting. Vorig jaar ontdekte hij een reeks portretten van gouden en diamanten bruidsparen. In veel gevallen ontbreken echter namen van de geportretteerden. Daarom wordt een zoektocht gehouden via deze rubriek. De redactie is niet alleen benieuwd naar namen van de echtelieden en de datum van hun huwelijksjubileum, maar ook naar anekdotes en dierbare momenten. 

PRUIMTABAK ALS KINDERSNOEPJE

De onderste foto toont het echtpaar dat vorige week in deze rubriek stond: Marinus en Grada van Brunschot- van den Akker uit Esch. Zij waren 31 januari 1974 een halve eeuw getrouwd en vierden dat een dag later in het gemeenschapshuis. 

Meteen na het huwelijk startte het echtpaar een slagerij aan de Postelstraat om zes jaar later een supermarkt te openen tegenover café De Twee Zwaantjes (nu: Het Pannenkoekenbos). Op het moment dat de gouden bruiloft werd gevierd, woonden de in Esch geboren Marinus (78) en zijn twee jaar jongere vrouw Grada uit Haaren bijna twintig jaar aan de Leunisdijk. 

Het koppel zette veertien kinderen op de wereld die voor veertig kleinkinderen zorgden. Een van hen is Gerard van de Sande die tegenwoordig in Liempde woont. Hij stuurde een kopie van het trouwboekje én een foto van het artikeltje uit deze krant dat destijds werd gepubliceerd. 

Gerard haalt ook een herinnering op: ,,Opa vroeg soms: Lust je een snoepje? Als je dan ja zei, gaf hij wat pruimtabak. En dan had-ie plezier, want dat was heel vies.”

Marinus en Grada van Brunschot- van den Akker uit Esch waren op 31 januari 1974 vijftig jaar getrouwd.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Henk van Weert

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar henk.van.weert@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

Ook in deze categorie

Logo
Remco van den Berg aan tafel waar Gert van 't Hof, Pierre van Hooijdonk en Rafael van der Vaart enkele momenten later de wedstrijd van Oranje tegen Roemenië zouden analyseren.
Je kan Remco wakker maken voor unieke televisieklussen 4 jul 2024, 08:52
Laura Sweens (links) en haar dochter Loes volgden gelijktijdig dezelfde opleiding en zijn allebei geslaagd.
Moeder Laura en dochter Loes behalen gelijktijdig hun diploma voor de opleiding Helpende Plus 3 jul 2024, 14:26
Logo
Maria en Driek Termeer vieren 28 juni hun gouden huwelijksjubileum.
Gouden paar Liempde: Driek en Maria Termeer 28 jun 2024, 09:00
Logo
De poort van het landje dat in bezit is van Frans de Man, is gestolen. Daarnaast is de stalen deur van een werkkeet na een inbraakpoging vernield.
Sluiting Sint-Janspontje dreigt na zoveelste incident 27 jun 2024, 14:19
Logo
Toon van Grinsven kijkt vanuit zijn achtertuin in het buitengebied van Lennisheuvel uit op de toren van de Sint-Theresiakerk. Het gaf hem 25 jaar lang inspiratie om maandelijks het blad Rond Kerk en Orion te maken.
Blik van Toon van Grinsven blijft altijd op Lennisheuvel 23 jun 2024, 10:30
Tijdens een verwendag in juli 2008 racete Thomas de Laat op het circuit van Zandvoort en werden hij en zijn ouders Ingrid en Hans in een limo naar Boxtel gebracht.
'Een mens moet alles hebben meegemaakt in z'n leven' 21 jun 2024, 16:00
Logo
De tweewekelijkse samenkomst van de Probusleden vond woensdagmiddag niet zoals gebruikelijk plaats in grand café Rembrandt, maar in spiegeltent Bon Salon. Secretaris Piet van Oers (midden) werd er benoemd tot erelid.
Probus benoemt Piet van Oers tot erelid 20 jun 2024, 13:00
Logo
De woensdagfietsers van wtc Allemaal op de fiets uit het Belgische Pelt stonden afgelopen week ineens bij Koos Groenendaal (midden, met rode jas) op de stoep. Het duurde wel vier jaar voor ze het kleine wielermuseum hadden gevonden.
Belgen vinden na vier jaar eindelijk Boxtels fietsmuseum 16 jun 2024, 16:30