Fractievoorzitter Mirjam Bemelmans van PvdA-GroenLinks.
Fractievoorzitter Mirjam Bemelmans van PvdA-GroenLinks. Foto: Bas van den Biggelaar, 2020.

PvdA-GroenLinks maakt zich zorgen over Omgevingsdienst

Algemeen

Naar aanleiding van berichtgeving van regionale omroepen en de NOS, uit de fractie van PvdA-GroenLinks haar zorgen over de Omgevingsdienst Brabant-Noord (ODBN). 

De regionale overheidsinstelling is verantwoordelijk voor vergunningverlening, toezicht en handhaving op bedrijven. Zij toetst bijvoorbeeld of ondernemingen zich wel aan de milieuregels houden. In 2021 werd de werkwijze van de ODBN voor het laatst geëvalueerd en er waren diverse verbeterpunten die moesten worden doorgevoerd. Of dat wel is gebeurd en in hoeverre de dienst anno 2024 haar taken goed kan uitvoeren, daar zet het onderzoek van NOS en de regionale omroepen vraagtekens bij.

KANS OP OVERTREDING

Omdat de ODBN ook Boxtel onder haar hoede heeft, stelde PvdA-GroenLinks schriftelijke vragen aan het college van B en W. ,,Door gebrek aan toezicht en handhaving is de kans groter dat milieuregels worden overtreden”, aldus fractievoorzitter Mirjam Bemelmans. ,,Lozing van gevaarlijke stoffen tast onder andere de kwaliteit van ons grond- en oppervlaktewater aan.” Dit terwijl er voor 2027 richtlijnen komen om die kwaliteit juist op te krikken. Bemelmans vraagt zich daarom af in hoeverre de ODBN in staat is om de huidige en toekomstige kwaliteitseisen te toetsen.

B en W nemen een maand de tijd om schriftelijke vragen te beantwoorden.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Pål Jansen

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar Hoofdredacteur pol.jansen@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

De Gildenbondsharmonie in spiegeltent Bon Salon.
Gildenbonds treedt op tijdens Boxtels Dorpsfeest Boxtel 10 uur geleden
De Ducktownband verzorgde recent een feestelijk optreden tijdens de jubileumviering van De Knoestjes, die in Esch een zomers carnavalsfeest had opgetuigd.
Ducktownband sluit zondag 21 juni Boxtels Dorpsfeest af met een gloedvol optreden Boxtel 11 uur geleden
Moorwijk. Op de foto is rechts van het ven bos te zien. Onder andere daar wil de gemeente woningen bouwen.
Combinatie95 zet vraagtekens bij plan Moorwijk Boxtel 14 uur geleden
Afbeelding
Brabants Centrum is op zoek naar bezorgers voor de zomervakantie Algemeen 15 uur geleden
Logo
Presentatie van Dommelleut in café De Fellenoord met een paar van de initiatiefnemers. Vlnr: Bernard van Stekelenburg (Boxtel), Johan Troeijen (Liempde) en Dave Verhagen (Esch).
Elfde van de elfde in Boxtel en Liempde: Dommelleut bindt strijd aan tegen ‘Bossche jaskes’ Boxtel 16 uur geleden
Thalia strijktrio.
Thalia strijktrio treedt op in serie Ars Vivendi Esch Esch 16 uur geleden
Logo
Het Tourspel Liempde kwam zondagavond tot een afsluiting. Er werd 10.486 euro opgehaald, daarmee kan de Liempdse Kanjerkraal worden gemaakt. Onder meer de Vivantjes zorgden met 1.000 euro voor flinke een bijdrage aan de totaalopbrengst.
Tourspel zet zich dit jaar in voor Liempdse Jong Liempde 18 uur geleden
Anir Mairouche van ODC (links) won met zijn team de finale van het jaarlijkse 5 tegen 5 toernooi bij zijn club.
Inazuma Illies wint vijf-tegen-vijf-toernooi ODC Boxtel 19 uur geleden