Vlnr: Babs van Elst, Eva Guelen, Noortje Luijk, Bente Poiesz, Marijn Donkers en Roos van de Plasschen. Dit zestal organiseert dinsdag 8 november in opdracht van Brabants Centrum en Bibliotheek Boxtel (Huis73) de vijfde editie van de talkshow Praat!, die in het teken staat van jongeren.
Vlnr: Babs van Elst, Eva Guelen, Noortje Luijk, Bente Poiesz, Marijn Donkers en Roos van de Plasschen. Dit zestal organiseert dinsdag 8 november in opdracht van Brabants Centrum en Bibliotheek Boxtel (Huis73) de vijfde editie van de talkshow Praat!, die in het teken staat van jongeren. Foto: Albert Stolwijk.

Spraakmakende gasten naar talkshow JongerenPraat!

Algemeen

Heel wat spraakmakende gasten schuiven dinsdag 8 november aan bij de gratis talkshow JongerenPraat, die gaat over seksualiteit, sociale media en drank & drugs. In opdracht van Brabants Centrum en Huis73 organiseren zes journalistiekstudenten het event vanaf 20.00 uur in ‘t Hart van Boxtel. Cabaretier en sociale mediabekendheid Steven Brunswijk, maar ook (ervarings-)deskundigen op gebied van seksualiteit, verslaving en sociale media zijn erbij. 

De bekendheid van Brunswijk steeg de afgelopen jaren tot grote hoogten. De Brabander werd landelijk bekend door een filmpje op Dumpert, trok volle zalen als cabaretier en ontpopte zich als presentator. Vorige maand opende hij Club Brabo’s aan de Markt. 

Enkele maanden geleden belandde de Tilburger in het nieuws door Yvonne Coldeweijer. Via sociale media verdient zij haar inkomsten aan het verspreiden van roddels en geruchten. Zo beschuldigde zij Brunswijk van vreemdgaan. Een leugen, want de televisiepersoonlijkheid bleek een open relatie te hebben met zijn vriendin en deelde dat feit via Instagram.

Wijkagent Hicham Argani van Selissenwal en Esch is in korte tijd bekend geworden onder jongeren in Boxtel. Hij gebruikt sociale media om de jeugd te bereiken en kwam verschillende keren landelijk in het nieuws door het delen van zijn avonturen bij de politie via Instagram. 

Jaimy Hobo houdt zich professioneel bezig met seksuele voorlichting. Hoewel dit onderwerp standaard tot het curriculum behoort van middelbare scholen, zijn jongeren hier niet erg tevreden over. Gemiddeld krijgen lessen over seksualiteit een 5,8. Bovendien is er te weinig positieve aandacht, vindt de deskundige.

Hobo verzorgt zelf lessen, voornamelijk voor het middelbaar onderwijs. Deze zijn aanvullend op biologielessen en belichten met name de sociale aspecten van seks. Hobo informeert over zaken als plezier, grenzen, diverse seksuele geaardheden, genderdiversiteit en een positief lichaamsbeeld.

JONG & OUT BOXTEL

De pas 20-jarige Brian ter Beek komt uit Boxtel en zet zich lokaal in voor jongeren die binnen het spectrum van LGBTQI+ passen. De Boxtelaar heeft voorlichting gegeven op het Baanderherencollege en nam met plaatsgenoot Thierry Koningstein het initiatief voor Jong & Out Boxtel in B-Town. 

Elysa van der Ven noemt zich zichzelf de Pijnjournalist. Zij kreeg enkele jaren terug een burn-out en daarmee ook pijnklachten. Dat inspireerde haar om te schrijven over het onderwerp. Ze bestudeert als journalist de ‘pijnplekken’ van mensen en gaat met hen naar plekken als de psycholoog, gynaecoloog en klinieken. Van daaruit maakt zij haar producties. Zelf kampte ze met een alcoholverslaving als student.

STUDENT

De uit Nuenen afkomstige Jolijn van der Linden (21) geniet momenteel van het studentenbestaan in Tilburg. Uitgaan hoort bij het dagelijks leven, wat onder leeftijdsgenoten ook gebruikelijk is. Het is in die levensfase echter niet altijd duidelijk waar gewoon genieten eindigt en verslaving begint. Het is een van de onderwerpen waar zij samen met de gasten én presentator Maartje van der Lee van Bibliotheek Boxtel (Huis73) dieper op ingaat. 

De talkshow is gericht op jongeren, maar iedereen is welkom. De avond in ‘t Hart van Boxtel is gratis te bezoeken en er is live muziek. Brabants Centrum, Huis73 en uitbater Iris Koesen van de horecagelegenheid aan de Markt trakteren de gasten op de eerste twee drankjes.

           ...STEVEN BRUNSWIJK...                Foto: Jimmy James.
            ...HICHAM ARGANI...      Foto: Bas van den Biggelaar.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Pål Jansen

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar Redacteur Brabants Centrum

Logo
Vlnr: Marion Coolen uit Liempde, Willemien van den Elzen uit Uden en Maria Meulenbroeks uit Boxtel bij het kunstobject van de Essche Mieke Taks, een eyecatcher in de zaal van De Rots en toch onverkoopbaar...
Kleurrijke kunstenaars geven Boxtelse atelierroute De Rode Draad zijn smoel Boxtel 9 uur geleden
Two of Us
Boxtels duo Two of Us treedt op in spiegeltent Bon Salon Boxtel 11 uur geleden
Bloemenweitje in Boxtel.
Vrije Tribune: hoopvol Boxtels beleid voor de biodiversiteit Algemeen 12 uur geleden
Dit verkeersplateau bij de entree van Lennisheuvel zou volgens Balans te hoog zijn.
‘Niks mis met nieuwe inrit bij Lennisheuvel’ Lennisheuvel 13 uur geleden
Logo
Galastoet Jacob-Roelandslyceum 2026.
Defilé in Boxtel van Jacob-Roelandslyceum een ‘hole in one’ foto’s 15 uur geleden
Logo
De spelersbus van PSV bij de spoorwegovergang Molenwijkseweg in Boxtel.
Gala in Boxtel: geen PSV-voetballers maar feestvierende BHC’ers in spelersbus foto’s 16 uur geleden
Logo
Fietsoversteek Brederodeweg, van Rechterstraat naar Maastrichtsestraat. Op de achtergrond sporthal en zwembad Den Haagakker.
Boxtel, kijk nóu ‘ns! (59): fietsoversteek Brederodeweg Boxtel, kijk nou 'ns! 19 uur geleden
Logo
Afbeelding
Energiedoelen: Boxtel wil achterstand zoveel mogelijk inlopen Algemeen 5 jun, 16:28