Oscar en zijn vader spelen met muziek door de draaitafel te beroeren.
Oscar en zijn vader spelen met muziek door de draaitafel te beroeren. Foto: Jan Hermens

Culturale: centrum Boxtel als podium voor kunst en cultuur

Algemeen

De start van het Boxtelse culturele seizoen speelde zich zaterdag overdag zowel binnen als buiten af. Talkshow Praat in Podium Boxtel vormde de aftrap van de dag. Later vormden de Markt en Rechterstraat podia voor staaltjes kunst. ‘s Avonds was er nog een preview van het nieuwe seizoen in Podium Boxtel.

DJproducer.school liet op de Markt kinderen (en ouders) kennismaken met de skills van muziek mixen en scratchen. Met een coole koptelefoon op konden de deelnemertjes horen wat er gebeurde als ze een draaischijf in beweging zetten. Ze creëerden min of meer het effect van een aloude LP die heen en weer wordt bewogen. Oscar en zijn vader hadden er plezier in. De jongen stond als vanzelf te swingen met zijn koptelefoon op.

In de Rechterstraat prijkte een ladder. Gemaakt door Renée van Oploo. ,,Ik zou er niet op gaan staan”, lacht ze. Daar was de trap dan ook niet voor bedoeld. Kunstenaarscollectief YAFF, waar de Boxtelse Van Oploo deel van uitmaakt, hield tweemaal een performance over participatie. Inspraak zoals die bijvoorbeeld bij gemeentelijke projecten veelvuldig voorkomt. Maar wanneer heeft participatie echt iets te betekenen en wanneer niet? Over deze kwestie ging YAFF met passanten het gesprek aan. De gebruikte ladder is een bekend model van participatievormen, elke trede vermeldt er een. Van Oploo: ,,Er was de nodige belangstelling. Mensen waren oprecht geïnteresseerd.”

Nog meer kunst was er te aanschouwen in het pand Rechterstraat 26. Kunstlicht99 toont er ook vandaag en komend weekend een breed palet aan werken. Het overkoepelende motto is Veerkracht. 

OP DE FOTO: Oscar en zijn vader spelen met muziek door de draaitafel te beroeren. (Foto’s: Jan Hermens).

OP DE FOTO: De zogeheten ladder van Arnstein, een bekend model om participatievormen mee weer te geven. Kunstenaarscollectief YAFF gebruikte de trap.

OP DE FOTO: De expositie Veerkracht van Kunstlicht99 is ook volgend weekend nog te zien.

De zogeheten ladder van Arnstein,  een bekend model om participatievormen mee weer te geven. Kunstenaarscollectief YAFF gebruikte de trap.
De expositie Veerkracht van Kunstlicht99 is ook volgend weekend nog te zien.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Jan Hermens

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar Redacteur: jan.hermens@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

Logo
1980: een kantelend reuzenrad...
Kermisvertier Boxtel bood in de 20e eeuw plezier én zorg Boxtel 27 minuten geleden
Logo
Op verschillende plekken in Boxtel bekeken groepjes mensen de gedeeltelijke zonsverduistering. Zoals hier op de Parallelweg-Zuid, nabij het Ossenpad.
Gedeeltelijke zonsverduistering trekt Boxtelaren met brilletjes naar buiten Algemeen 2 uur geleden
Openluchtviering bij de Mariakapel aan de Hezelaarsestraat in Liempde.
Liempdse gelovigen eren heilige maagd Liempde 3 uur geleden
De kermis in Boxtel is ook leuk voor ouderen en mensen in een rolstoel, mede dankzij de draaimolen van Cees de Wildt die ook dit jaar twee middagen in de Croonpassage staat opgesteld.
Vrije tribune: Fijne kermisdagen allemaal! Boxtel 4 uur geleden
Logo
De douane ontving een tip waarna zij woensdag een accijnscontrole uitvoerde bij een winkel in de Boxtelse Stationsstraat. Maar de aanwijzing leverde niets op.
Douane vangt bot na tip over winkel in Boxtel Boxtel 6 uur geleden
Logo
Hans Sluijters en Tineke Nuesink van de Adviesraad Sociaal Domein Boxtel zien aanknopingspunten voor een betere verordening Wmo.
Ervaringen van Liempdenaar leiden tot aanscherping advies Wmo Liempde 7 uur geleden
Logo
Opening van de Boxtelse kermis in 2025.
Hitte zit opening Boxtelse kermis niet in de weg Boxtel 9 uur geleden
Logo
Een medewerker van het bedrijf Kunstwacht reinigt het bronzen plastic In Gesprek aan de Lange Loop.
Bronzen sculptuur In Gesprek grondig gereinigd; Boxtel telt zo’n 100 openbare kunstobjecten Boxtel gisteren