Supermarktketen Aldi wil aan de Fellenoord een nieuwe winkel bouwen. Na twee jaar is de op die plek gevestigde sportschool 040Fit! toe aan uitbreiding. Op deze locatie óf elders. (Foto: Henk van Weert).
Supermarktketen Aldi wil aan de Fellenoord een nieuwe winkel bouwen. Na twee jaar is de op die plek gevestigde sportschool 040Fit! toe aan uitbreiding. Op deze locatie óf elders. (Foto: Henk van Weert).

Aldi wil nieuwe winkel op Fellenoord

Algemeen

Supermarkt Aldi heeft plannen om op de plek van sportschool 040Fit!, het vroegere postsorteercentrum aan de Fellenoord in Boxtel, een nieuwe supermarkt te bouwen. Het plan stelt het gemeentebestuur voor een dilemma. Het bestemmingsplan laat de bouw toe, de detailhandelsvisie niet.

De tegenstrijdigheid tussen bestemmingsplan en detailhandelsvisie vereist volgens wethouder Eric van den Broek een zorgvuldige afweging. Maar aan het plan, ingediend door het plaatselijke bouwbedrijf BLT, zit volgens hem nog meer haken en ogen. Hij wijst op de verkeersafwikkeling en het laden en lossen, maar ook op het naastgelegen tankstation. Het bouwplan voorziet in een parkeerdek op het dak van de te bouwen supermarkt. In plaats van de voorgeschreven acht weken, neemt het gemeentebestuur veertien weken de tijd om de aanvraag te beoordelen.

Het in 2015 geopende 040Fit! heeft een huurcontract voor het pand tot en met 2022. Bedrijfsleider Joris Kooter zegt dat de sportschool wil uitbreiden en bereid is elders een betere accommodatie te betrekken. ,,We willen groeien en onze service verbeteren. Het liefst op de huidige locatie, maar mogelijk ook elders. We praten met Aldi over de mogelijkheden. Wellicht dat we ook samen iets kunnen ontwikkelen op Fellenoord."

Op de vraag of de eventuele nieuwe Aldi-vestiging de bestaande twee supermarkten, aan de Kapelweg en in winkelcentrum Oosterhof gaat vervangen, kon een woordvoerster nog geen antwoord geven.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Henk van Weert

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar Redacteur Brabants Centrum

De fossiele kikker is een mannetje, en behoort tot de groene kikkers - de kwakers die vandaag de dag ook in de Nederlandse slootjes en vijvers te horen zijn.
Oertijdmuseum krijgt zeldzaam fossiel van oeroude kikker Boxtel 30 minuten geleden
Stockfoto Irene.
Irene uit Gemonde sluit seizoen af met ruime zege in Nuenen Gemonde 1 uur geleden
Vlnr: Bianca van der Pasch, Anna Looze en Paul Ketelaars.
Boxtelse Anna wint eerste bokswedstrijd in Oirschot Boxtel 1 uur geleden
Logo
Blik op het plangebied tussen de Hamsestraat en Roderweg in Liempde. Hier ziet de gemeente Boxtel ruimte voor onder andere 111 woningen. Die mogen definitief worden gebouwd.
Nieuwe Liempdse wijk met 111 woningen mag eindelijk worden gebouwd Liempde 18 uur geleden
Logo
Presentator Leon van der Zanden praatte de acts en het nieuwe programma voor Podium Boxtel aan elkaar tijdens de Preview.
Podium Boxtel ook na verhuizing in trek bij theaterliefhebbers Boxtel 19 uur geleden
Stockfoto.
Boxtelse hockeymannen veilig na monsterzege, vrouwen MEP winnen in Nijmegen Boxtel 20 uur geleden
Uitsnede van archieffoto LSV.
Woenselse Boys pakt titel door zege op LSV Lennisheuvel 21 uur geleden
Links een boomspiegel op de Markt die maandag voorzien is van granulaat. Rechts een boomspiegel met roosters. Als wortels van de platanen de roosters omhoog drukken, kunnen er opstaande randjes ontstaan. Bij granulaat gebeurt dat niet.
Boxtel voert proef uit met vier boomspiegels op de Markt Boxtel 21 uur geleden