Afbeelding

Boxtelse vluchtelingen tijdelijk naar azc Oisterwijk

Algemeen

De ruim dertig tienermeisjes uit Eritrea die sinds oktober worden opgevangen in Boxtel, verhuizen donderdag 21 januari tijdelijk naar het asielzoekerscentrum (azc) in Oisterwijk. Dat maakte burgemeester Mark Buijs dinsdagavond bekend tijdens de gemeenteraadsvergadering. 

De vluchtelingen die gehuisvest zijn bij De Kleine Aarde (Klaverblad) en in het voormalig klooster van de zusters oblaten (Prins Hendrikstraat) moeten tijdelijk naar het azc om in aanmerking te komen voor een asielzoekersstatus. Als ze na zes tot acht weken terugkeren in Boxtel, zullen zij ondergebracht worden in het zusterhuis (foto boven, Peter de Koning) en niet meer bij De Kleine Aarde, meldde burgemeester Buijs: ,,Althans, voor degenen die terug willen komen naar Boxtel."

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Henk van Weert

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar henk.van.weert@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

Logo
Afbeelding
Politie haalt auto vol heroïne bij Boxtel van de weg: OM eist 20 maanden cel Boxtel 3 uur geleden
Logo
De gemeente maakt zich op voor een grondige verbouwing van de Markt 1. Met het project is ongeveer 5,3 miljoen euro gemoeid, zo is nu de inschatting. Het gaat voornamelijk om het aanpakken van het monumentale deel van het overheidsgebouw aan de kant van de Markt, hier te zien.
Boxtels college vraagt 5,5 miljoen voor verbouwing Markt 1: ‘In één keer toekomstbestendig’ Boxtel 4 uur geleden
Burgemeester Ronald van Meygaarden (links) tijdens de uitslagenavond van de gemeenteraadsverkiezingen in de Boxtelse raadzaal. In een vergelijkbare setting sprak hij tijdens het afscheid van vier van de vijf wethouders,
Vrije tribune: Boxtel heeft leider zonder zelfkennis of zelfreflectie Boxtel 8 uur geleden
Logo
Burgemeester Joachim Rodenkirch (links) van Wittlich bracht het Saubrennen in 2009 naar Boxtel. In de schaduw van reuzenkoppel Jas de Keistamper en Hanne mî de moor trakteerde hij ook burgemeester Frank van Beers op een broodje varkensvlees. Op de Markt werd destijds vijftig jaar jumelage Boxtel-Wittlich gevierd.
Burgemeester van Boxtels jumelagegemeente Wittlich schrapt eigen afscheidsfeestje Algemeen 10 uur geleden
Ger van den Oetelaar is een van de gidsen tijdens de excursie van Brabants Landschap.
Met Brabants Landschap langs het Duits Lijntje Liempde 11 uur geleden
Logo
De 39-jarige Wilbert Moerdijk uit Boxtel stapt deze zomer in de ring om te kickboksen voor het goede doel.
Boxtelaar Wilbert Moerdijk vecht tijdens Fight Cancer Night voor KWF Boxtel 11 uur geleden
Logo
Afbeelding
Boxtelaar (23) krijgt waarschuwing na mishandeling Boxtel 22 jun, 17:00
Zoë de Bresser met haar hobbyhorse. Zij had zich ingeschreven voor de wedstrijd op 27 juni, maar die gaat niet door.
Jumpcross Boxtel en wedstrijd met stokpaardjes gaan niet door Boxtel 22 jun, 16:53