Blik op de monumentale hoeve Groot Duijfhuis met geheel rechts de duiventoren en links de Vlaamse schuur.
Blik op de monumentale hoeve Groot Duijfhuis met geheel rechts de duiventoren en links de Vlaamse schuur. Foto: Ruud_van_Nooijen_Boxtel_NL

Schapen scheren bij Groot Duijfhuis in Liempde

Liempde

Het Groot Duijfhuis aan de Hoevedreef in Liempde opent op zondag 31 mei opnieuw de deuren voor bezoekers. Vrijwilligers van Brabants Landschap ontvangen belangstellenden tussen 10.00 en 16.00 uur.

Centraal staat deze keer het scheren van de Drentse heideschapen die jaarlijks de boomgaard rond de duiventoren begrazen. Vanaf 10.30 uur laat schaapsherder Maarten Appelboom uit Gemonde zien hoe de schapen met behulp van een hond worden samengedreven. Tijdens de demonstratie vertelt hij meer over het werk van de herder en het bijzondere schapenras.

OUDSTE RAS

Het Drents heideschaap geldt als een van de oudste schapenrassen van West-Europa en wordt vooral ingezet voor begrazing van natuurgebieden.

Bezoekers kunnen hun bezoek combineren met een wandeling door het Dommeldal of een overtocht met het trekpontje richting het centrum van Liempde. Voor kinderen is er het Duivenpad.

Het infopunt in de voormalige stal van het Groot Duijfhuis is iedere laatste zondag van de maand geopend. Daar is informatie te vinden over de natuur en geschiedenis van het Dommeldal.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Traditiegetrouw vormt de welkbekende rotonde in Malden op de laatste dag van de 'moeder der wandeltochten' in Nederland, een Boxtelse enclave. Wethouder Désiré van Laarhoven, zelf fervent wandelaar en oud-deelnemer, deelde tijdens de editie van 2024 snoeptomaatjes uit bij het verkeerspunt..
Uitzwaaimoment vierdaagselopers in Boxtel, mét wethouder Van Laarhoven Boxtel 1 uur geleden
Logo
Bezoekers van de Brabantse Oldtimerdag in Liempde genoten niet alleen van oude auto's, maar ook van de ambiance, muziek, drankjes én flipperkasten.
Het pinksterweekend is voor Liempde: van vette rock tot oude wagens Liempde 1 uur geleden
Logo
Joep Teklenburg (links) en Dex van Abeelen vinden spelen op een echte flipperkast leuker dan een versie op de smartphone.
What’s Up, Joep & Dex? Liempde 5 uur geleden
De honkballers van JRC Ducks speelden zondag hun wedstrijd tegen Starlights uit Schijndel.
Honkballers Ducks herstellen zich met derbyzege op Starlights Boxtel 6 uur geleden
'We zoeken jou' lijken Maarten Melis (links) en Theo van den Aker hier te willen zeggen bij de entree van Podium Boxtel, waar Cultuurcafé Boest! op 30 mei plaatsvindt.
Eerste editie van Cultuurcafé Boest! in Podium Boxtel volledig uitverkocht Boxtel 7 uur geleden
Logo
Pastoor Geertjan van Rossem en Yvonne de Riet zijn in Heem van Selis om wijkbewoners uit te nodigen voor een contactavond.
Heilig Hartparochie nodigt bewoners Heem van Selis uit voor wijkcontactavond Boxtel 8 uur geleden
Ramon speelde maandag een prima wedstrijd voor team groen van LTV Munsel. Hij won zijn enkel- en dubbelspel.
Jeugd LTV Munsel trotseert hitte in tenniscompetitie Boxtel 8 uur geleden
Kaart van Boxtel van rond 1800. Op 7 juni wordt twaalfduizend jaar geschiedenis besproken in MuBo.
Twaalfduizend jaar geschiedenis in anderhalf uur in MuBo Evenement 9 uur geleden