De nieuwe invulling van het Dommeltheater, Gerommel aan de Dommel, sloeg twee jaar geleden aan bij het publiek.
De nieuwe invulling van het Dommeltheater, Gerommel aan de Dommel, sloeg twee jaar geleden aan bij het publiek. Foto: Peter de Koning.

Organisatie Gerommel aan de Dommel zoekt zangers, muzikanten en makers

Boxtel

Op onverwachte plekken langs de Dommel presenteren creatieve makers zaterdag 24 en zondag 25 oktober exposities, installaties, muziek, theater en workshops. Gerommel aan de Dommel heet de culturele ontdekkingstocht door kasteelpark Stapelen en de Sint-Petrusbasiliek.

De organisatie zoekt muzikanten, zangers, vrijwilligers en creatieve deelnemers. Maandag 22 juni is er om 19.30 uur een informatiebijeenkomst over het festijn in Bibliotheek Boxtel, Burgakker 4. Via www.dommeltheater.nl zijn eveneens nadere gegevens te vinden.

Gerommel aan de Dommel is een vervolg op de vaartocht die Stichting Dommeltheater eerder organiseerde, waarbij kunst en cultuur letterlijk het water op gingen met voorstellingen op varende podia. Tijdens het Boxtels Dorpsfeest in 2024 werd al een eerste proef gehouden met activiteiten op de oevers van de Dommel in plaats van op de rivier zelf. Het enthousiasme van bezoekers en deelnemers vormde de aanleiding om het nieuwe concept verder uit te bouwen.

VAN LOCATIE NAAR LOCATIE

Tijdens Gerommel aan de Dommel wandelen bezoekers van locatie naar locatie, ontmoeten makers en krijgen een kijkje achter de schermen van het creatieve proces. Het evenement nodigt mensen uit om anders naar de natuur te kijken: niet als iets buiten onszelf, maar als iets waar wij onderdeel van zijn. Veel activiteiten zijn interactief. Het culturele festijn is gratis toegankelijk en bestemd voor alle leeftijden.

WINTERTIJD

Een van de hoogtepunten van het programma is volgens de organisatie een concert in de Sint-Petrusbasiliek. Dat vindt in de nacht van 24 op 25 oktober plaats, wanneer de klok wordt teruggezet naar de wintertijd.
Componist en musicus Bart van Dongen uit Den Bosch schrijft muziek en zangteksten. Ook organist Tommy van Doorn verleent zijn medewerking.

Voor dit concert zoekt de organisatie enthousiaste zangers en muzikanten. Zowel individuele deelnemers als bestaande koren, orkesten en muziekverenigingen zijn van harte welkom. Het maakt niet uit welk instrument zij bespelen; muzikanten van alle leeftijden, achtergronden, niveaus en speelstijlen worden uitgenodigd om mee te doen. In de weken voorafgaand aan het concert vinden enkele gezamenlijke repetities plaats.
Naast muzikanten en zangers worden ook individuele deelnemers of via buurt-, sport-, of creatieve groepen, verenigingen, scholen en andere maatschappelijke organisaties uitgenodigd om deel te nemen aan Gerommel aan de Dommel. Kunstenaars verwerken de ideeën, verhalen en bijdragen van deelnemers in hun creaties, waardoor het evenement samen met de Boxtelaren vorm krijgt. Net als het object van Marion Coolen en Maria Meulenbroeks. Zij wekken met leem de Dommel als levensader tot leven. Het kunstwerk ontstaat niet alleen door hun handen, maar groeit dankzij de actieve bijdragen van de bezoekers en verbindt mensen, verhalen en ideeën.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Woordzoeker

Ook in deze categorie

Logo
Boxtelaar Frank van den Broek (op de voorgrond) overhandigt een ingelijst ODC-shirt aan het bestuur van ‘het andere ODC’, Ourique Desportos Clube. De Portugese voetbalclub vierde zaterdag haar vijftigjarig bestaan.
ODC’s rood-wit-blauw straalt in Portugal Boxtel 2 uur geleden
Museum Boxtel is gevestigd aan de Baroniestraat 18, aan de linkerzijde van het Ursulagebouw.
Extra kunstlezing in MuBo over Yayoi Kusama Boxtel 5 uur geleden
Logo
Jory Kerssens (rechts) met naast haar goede vriendin Hanneke van Heijster. De hand links op de foto is van Jory's vader.
Jory uit Boxtel: ‘Ken je iemand met een depressie? Vlucht niet weg’ Boxtel 9 uur geleden
Logo
De vleermuizentoren in buurtschap Tongeren is onlangs opgeleverd.
Kraamkamer voor vleermuizen op Tongeren gereed Boxtel 11 uur geleden
Groener Gras Festival 2024.
Groener Gras Festival terug op de Markt in Boxtel Boxtel 17 sep, 14:05
Logo
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen maart stonden sommige plekken vol met promotieborden van lokale politieke partijen. Dat kan met de nieuwe regels niet zomaar meer.
Borden plaatsen of posters plakken? Boxtel zet de rem op reclame langs de weg Boxtel 17 sep, 09:34
Logo
Directeur Leonie van Alebeek juicht te midden van een groepje kinderen. Ze kijken uit naar vrijdag, dan is het feest op school.
Vijftigjarige Boxtelse basisschool De Beemden wil kleinschalig blijven Boxtel 17 sep, 08:45
De bijzondere verschijning lila gorilla Golila staat centraal tijdens de show van Krist Doo Festivaltheater.
Boxtels festival Bockesprongen barst uit zijn theatrale voegen Boxtel 16 sep, 17:30