Lezing wolf naar Boxtel
woensdag 19 maart 2025 20:00
Wolvenexpert Leo Linnartz vertelt woensdag 19 maart over natuurontwikkeling in Het Groene Woud. Hij gaat onder meer in op de vraag of canis lupus naar de omgeving van Boxtel komt.
Linnartz geeft zijn presentatie vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis De Rots, Nieuwe Nieuwstraat 7. Natuurwerkgroep Boxtel organiseert de lezing. Die is gratis toegankelijk.
WILDERE NATUUR
Stichting Ark koopt gronden aan en maakt daar nieuwe natuur van. Linnartz, medewerker van Ark, stelt aan de orde wat dit voor planten en dieren betekent. Boxtel ligt in een groene omgeving, doorsneden door de Essche Stroom, de Dommel en de Beerze. Linnartz: ,,Wildere natuur helpt om soorten te behouden, klimaatverandering te vertragen, wateroverlast te verminderen en bevordert schoon water en schone lucht.”
En trekt misschien wel diersoorten aan die zich nu nog niet in deze contreien ophouden. Zoals de wolf. De landelijk bekende expert geeft aan of hij vermoedt dat dit grootste landroofdier van Nederland deze kant op komt en wat het betekent voor Het Groene Woud als de wolf zich hier vestigt.
Aanmelden voor deze presentatie kan via een e-mail aan info@natuurwerkgroepboxtel.nl.
