
Zo maak je zelf een luchtige chocolademousse
Chocolademousse valt bij dessertliefhebbers altijd wel in de smaak. Romig en luchtig met een volle chocoladesmaak. Het geheim van deze mousse zit in de techniek: een zogenaamde pâte à bombe. Dat klinkt chic en complex, maar de warme basis van eidooier en suiker is met wat aandacht eenvoudig te maken.
Ingrediënten
250 gram pure chocolade
500 ml slagroom
150 gram eidooier
100 gram suiker
50 ml water
Benodigdheden:
steelpan
mengkommen
mixer
spatel
garde
Bereidingstijd: 30 minuten + 3 uur opstijven in koelkast
Goede chocolademousse draait om luchtigheid. Daarom is het belangrijk om rustig te spatelen en niet alles te hard door elkaar te mengen.
BEREIDINGSWIJZE
Een pâte à bombe is een luchtig mengsel van opgeklopte eidooiers en hete suikerstroop. Door warme suikerstroop aan de eidooiers toe te voegen, ontstaat een romige en stevige basis die veel wordt gebruikt in mousses en parfaits. Het geeft desserts een volle smaak en tegelijkertijd een zachte structuur.
Breek de chocolade in stukjes en smelt deze in een kom boven warm water (au bain-marie heet deze kooktechniek). Laat daarna iets afkoelen. Klop ondertussen de slagroom lobbig. De room hoeft niet helemaal stijf te zijn. Zet deze daarna koel weg.
Doe honderd gram suiker en vijftig milliliter water in een steelpan en verwarm het geheel rustig tot een heldere suikerstroop. Klop ondertussen de eidooiers luchtig met een mixer. Giet daarna langzaam de hete suikerstroop in een dun straaltje bij de eidooiers terwijl je blijft mixen. Blijf kloppen tot het mengsel luchtig, dikker en handwarm is geworden.
Roer de gesmolten chocolade door het eidooiermengsel. Spatel daarna voorzichtig de slagroom erdoor in delen. Werk rustig zodat de mousse mooi luchtig blijft. Verdeel de mousse over glazen of schaaltjes en laat minimaal drie uur opstijven in de koelkast.
Rood fruit zoals aardbeien en bosvruchten werken goed met de smaken van chocolademousse. Het dessert kan je ook verder opmaken met wat chocoladeschaafsel.
Tip: gebruik chocolade met minimaal 70 procent cacao voor een extra volle chocoladesmaak.
Heb je een vraag aan Suus of een kooktip? Mail de redactie:bc@brabantscentrum.nl.
BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes
Klik op deze link voor AndroidKlink op deze link voor Apple/iOS