
Wittlich ziet allergrootste Boxtel-fan vertrekken
BoxtelDe Boxtelse jumelagegemeente Wittlich krijgt een nieuwe burgemeester. Volkomen onverwacht werd dinsdag 12 mei duidelijk dat Joachim Rodenkirch het stadhuis van Wittlich verruilt voor een hoge overheidsfunctie in Koblenz. Met Rodenkirch verliezen Wittlich én Boxtel een warm pleitbezorger van Europese eenwording.
Dagblad Trierischer Volksfreund onthulde dat Rodenkirch (62) president van de SGD Nord wordt. De Struktur- und Genehmigungsdirektion Nord is een invloedrijk overheidsorgaan dat in het noorden van de deelstaat Rijnland-Palts veel publieke taken heeft. Naast toezicht op industrie en handel houdt SGD Nord zich bezig met afval en natuur.
POLITIEK TINTJE
De aanstelling van Rodenkirch heeft een politieke lading. Na de laatste regionale verkiezingen in Rijnland-Palts is een nieuwe Landsraad aangetreden. Dat bestuurslichaam bestaat niet alleen uit ministers die zijn verbonden aan de coalitie CDU/SPD. Ook tal van andere ambtelijke topfuncties worden opnieuw ingevuld. Het CDU klopte om die reden bij Rodenkirch aan.
BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes
Klik op deze link voor AndroidKlink op deze link voor Apple/iOS