Hopelijk stelt nieuwe coalitie zich minder onderdanig op

Het is natuurlijk opbeurend om een positieve ingezonden brief te lezen. Zoals die van vorige week in deze krant. Het voorjaar in de bol en alleen maar goed nieuws. Eindelijk! Maar dat voorjaarsgevoel verbleekte al snel bij het verder lezen. Geen goed nieuws meer, maar slechts verbijstering, twijfel en onzekerheid. 

Allereerst de arbeidsmigranten. Om duidelijk te krijgen hoeveel arbeidsmigranten Boxtel mag huisvesten nam onze gemeente een expertisecentrum in de arm. Het gaat om woonruimte voor 900 flexwerkers, hoofdzakelijk voor Vion en aanverwante industrie. In een vervolgartikel blaast de wethouder de loftrompet over de samenwerking met datzelfde Vion. Er is een sociaal convenant gesloten, maar geen enkel woord over het aantal arbeidsmigranten dat Boxtel overspoelt. Nee, verre van een optimale samenwerking. En hoewel concrete cijfers ontbreken, schreven zich vorig jaar bij het laagdrempelig inschrijfpunt - een achterkamertje dat Vion afgelopen jaar maar liefst drie keer gratis ter beschikking stelde - slechts tientallen van de vele honderden arbeidsmigranten zich bij de gemeente in. 

Vervolgens de spoorwegovergangen. Behalve met te veel arbeidsmigranten, zitten we in Boxtel ook nog met drie van de 44 gevaarlijkste overwegen van Nederland opgescheept. Een in de Leenhoflaan en twee in de Tongersestraat. 

Aangezien ProRail absoluut geen autotunnels in Boxtel wil, maar de spoorwegovergangen toch veiliger moeten, heeft zij sinds 2024 flitslichten bij deze risicovolle overwegen geplaatst. Doorrijders bij het dichtgaan van de spoorbomen worden dan geflitst en flink beboet. 

ProRail heeft geconstateerd dat het effect van de flitscamera’s sterk verschilt. Waarin dat verschil zit, kan men niet verklaren. Cijfers worden niet vrijgegeven. Daarvoor is volgens ProRail nader onderzoek nodig, omdat de camera’s in Boxtel moeilijk zijn te vergelijken. 

Waarom dit verwarring zaaiend bericht? ProRail geeft hiermee alleen maar aan dat zij er alles aan doet om de gevaarlijke overwegen in Boxtel enigszins veilig te houden, maar absoluut niet wil meewerken aan veilige autotunnels. De conclusie van beide artikelen is het keiharde gegeven dat zowel de Vion als ProRail Boxtel volledig in hun zak hebben. 

Laten we hopen dat de nieuwe coalitie de rug recht en zich minder onderdanig opstelt. Boxtel, let op uw zaak!


        Guus Bastings

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS