In gemeenschapshuis De Walnoot stonden vrouwen uit verschillende landen stil bij Internationale Vrouwendag. Er werd samen gegeten en er werd een Balinese dans opgevoerd voor alle gasten.
In gemeenschapshuis De Walnoot stonden vrouwen uit verschillende landen stil bij Internationale Vrouwendag. Er werd samen gegeten en er werd een Balinese dans opgevoerd voor alle gasten.

Faiza Abdi (28) tijdens Internationale Vrouwendag: ‘Wij zijn heel sterk: ik ben moeder èn student social work’

Boxtel

Een modeshow waarin vrouwen traditionele feestkleding uit hun vaderland toonden, een optreden van het Wereldkoor én de lekkerste hapjes. Internationale Vrouwendag werd zondag 8 maart uitbundig gevierd in gemeenschapshuis De Walnoot in Boxtel. Ongeveer honderd vrouwen brachten een bezoek aan de inspirerende én feestelijke bijeenkomst.

Alle tafels waren bezet in de grote zaal van De Walnoot. De organisatie van de Boxtelse viering van Internationale Vrouwendag had dan ook haar best gedaan een mooi programma in elkaar te zetten. Naast de genoemde modeshow en het optreden van het Wereldkoor, trad een Balinese danseres op én werd stil gestaan bij de geschiedenis van de bijzondere dag. Die begon in de vroege 20e eeuw, een periode gekenmerkt door toenemend activisme voor vrouwenrechten.

De organisatie koos bewust voor een avondprogramma omdat veel deelnemers meedoen aan de ramadan en na zonsondergang wèl mogen eten.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS