
DVG’er Jurre van Vechel blijft scoren, ook tegen Vessem
LiempdeNa een droomstart zondag in Vessem, hield de verdediging van DVG in de slotfase knap stand. Doelman Niek Vermaire onderscheidde zich door vlak voor het einde een grote kans te pareren. En Jurre van Vechel maakte met twee treffers het verschil.
Na de uitwedstrijd eerder dit seizoen, die in 0-0 eindigde, was deze wedstrijd doelpuntrijker. Na veertig seconden lag de bal al in het doel van Vessem. Teun Schelle zette goed druk op de verdediging van de bezoekers en veroverde de bal. Vervolgens passte hij naar Jurre van Vechel, die alleen op de keeper af kon gaan: 0-1.
Na twintig minuten kreeg DVG opnieuw een grote kans kreeg. Van Vechel ging achter een lange bal aan van Jurge van der Velden en kon voorzet producerem op Schelle, die net over het doel kopte. Vlak voor rust werd een kopbal van Jurre Traa van de lijn gehaald.
De tweede helft begon bijna hetzelfde als de eerste. Nu zette Van Vechel zelf druk op de defensie van de gasten. Hij onderschepte de bal en kon één-op-één het duel met de keeper aangaan. Zijn inzet werd echter gepakt door de sluitpost.
Even later was Van Vechel wel trefzeker: Schelle legde een voorzet van ploeggenoot Teun Welvaarts terug op de clubtopscoorder die zijn twee goal kon maken, ondanks een handje van de keeper: 0-2.
Maar de tegenstander gooide de wedstrijd al snel weer helemaal open. In de 53e minuut kon een aanvaller met de bal aan de voet doorlopen richting het Liempdse doel. Van der Velden trok aan de noodrem. De scheidsrechter gaf een penalty: 1-2.
OVERLEVINGSSTAND
Na een grote gemiste kopkans van Bart van de Pas op aangeven van Welvaarts, moest DVG in overlevingsstand. Vessem pompte de ballen naar voren en stuurde meerdere keren de doelman die kant op. Uiteindelijk kreeg de thuispoeg nog één grote kans, maar die werd knap gepareerd door doelman Niek Vermaire. Zo hield de goed spelende verdediging stand: 1-2 voor de gasten uit Liempde.
Door de zege klimt DVG naar de negende plek. Zondag is de thuiswedstrijd tegen nummer dertien Unitas. Aftrap in sportpark De Roode Bleek: 14.30 uur.
t Jurre van Vechel in actie tijdens een eerder duel. Zondag was hij twee keer trefzeker tegen Vessem. Foto: Hans Verberk, januari 2026.
BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes
Klik op deze link voor AndroidKlink op deze link voor Apple/iOS