Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Foto: Karin Schoenmakers.

RKSV Boxtel morst dure punten in Baarle-Nassau

Boxtel

RKSV Boxtel heeft zichzelf zondag tekortgedaan in Baarle-Nassau. In het duel met Gloria UC kwam de ploeg van trainer John Cornelissen tweemaal op voorsprong, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel. Gezien het wedstrijdverloop voelde dat als een gemiste kans voor de rood-witten.

Vanaf de eerste minuut probeerden de rood-witten hun tegenstander het vuur aan de schenen te leggen. Het hoge baltempo van de Boxtelaren leverde al snel resultaat op. Na een eerste ongevaarlijk schot van Rik van Weert mocht hij even later een hoekschop nemen. De mee opgekomen Rick van Hamond kopte overtuigend binnen: 0-1.

VERRADERLIJKE WIND

Lang kon Boxtel niet genieten van de voorsprong. Goed voetbal was door een verraderlijke wind lastig voor beide ploegen. De thuisploeg was nog geen enkele keer gevaarlijk geweest. Maar de eerste de beste keer dat Gloria UC in het strafschopgebied verscheen, was het raak. 

Na slordig uitverdedigen door de Boxtelse formatie, moest keeper Hidde Feenstra in actie komen. Hij keerde aanvankelijk nog een doelpoging, maar gaf daar geen sterk vervolg aan. De bal werd niet goed weggewerkt waardoor Daan Rossi de rebound binnenschoot: 1-1. 

De bezoekers uit Boxtel waren even van slag, maar herstelden zich knap. Op slag van rust kopte Owen Kemps een voorzet van Luis Ferreira fraai binnen: 1-2.

Na rust leek de Munselploeg de wedstrijd naar zich toe te trekken. De kansen om afstand te nemen waren er, maar het spel werd rommeliger en de spelers wisten elkaar moeilijk te vinden. 

Met nog een klein half uurtje te spelen kreeg Kemps dé mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen. Oog in oog met keeper Jens Wildhagen faalde de aanvaller jammerlijk. Waar de 1-3 uitbleef, sloeg Gloria toe. Opnieuw was Rossi trefzeker en tekende hij voor de 2-2.

POSITIEF RANDJE

Trainer Cornelissen probeerde met wissels het tij te keren, maar een derde Boxtelse treffer bleef uit. In de slotfase waren er nog mogelijkheden over en weer, maar een winnaar kwam er niet. Een korte invalbeurt van Gerben van Boxtel, na langdurig blessureleed, gaf het duel nog een positief randje.

Ondanks het puntenverlies staat RKSV Boxtel nog bovenaan. Maar concurrent Helvoirt is genaderd tot op één punt. Komende zondag 8 maart wacht het thuisduel met Audacia. De aftrap in sportpark Munsel is om 14.30 uur.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS