HUISARTSEN, GGZ EN GEMEENTEN
Boxtel wil alle inwoners met mentale problemen beter helpen
De gemeente Boxtel sluit zich aan bij een regionaal netwerk waarin wordt samengewerkt met zorginstellingen om inwoners met mentale problemen beter te ondersteunen.
Huisartsen en geestelijke gezondheidszorgorganisaties (GGZ) zien het aantal mensen met mentale problemen toenemen. Steeds meer inwoners melden zich bij zorginstanties met bijvoorbeeld angststoornissen of depressieve klachten. Om deze groep sneller te helpen en signalen op te vangen, wordt een regionaal Mentaal Gezondheidsnetwerk opgezet.
Boxtel werkt binnen dit netwerk samen met Sint-Michielsgestel en vijf andere gemeenten. Ook huisartsen, GGZ-instellingen zoals Novadic-Kentron en Reinier van Arkel, zorgverzekeraars en partijen uit het sociaal domein, waaronder Farent, zijn betrokken.
GELD
Voor dit jaar en 2027 stellen zorgverzekeraars geld beschikbaar om het netwerk op te bouwen en uit te breiden. In totaal gaat het om 4,7 miljoen euro, waarvan 3,2 miljoen euro bestemd is voor de gemeentelijke sociale domeinen.
Voor Boxtel komt dit neer op een bedrag van ruim 150.000 euro, afhankelijk van het aantal gesprekken dat medewerkers binnen het sociaal domein met cliƫnten voeren.
LOBBY
De eerste aanzet voor het Mentaal Gezondheidsnetwerk wordt nog dit jaar gegeven. Eind 2027 moet het netwerk volledig operationeel zijn.
Waar de financiering daarna vandaan komt, is nog niet duidelijk. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) lobbyt hierover in Den Haag.
BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes
Klik op deze link voor AndroidKlink op deze link voor Apple/iOS