
Daling snelheidsboetes op Boxtelse en Liempdse 60-wegen zet door
AlgemeenEr werden ook in het tweede half jaar van 2025 minder hardrijders geflitst op de Gestelseweg in Boxtel en de Oude Rijksweg in Liempde. Daarmee blijft het aantal overtreders op die wegen, waar een maximumsnelheid van 60 per uur geldt, verder dalen.
Een en ander blijkt uit politiecijfers die via de Wet open overheid openbaar worden gemaakt. Op beide trajecten is het aandeel overtreders gedaald ten opzichte van 2024.
CONTROLES
Langs de Gestelseweg, tussen Boxtel en Sint-Michielsgestel, werd afgelopen jaar veertien keer tijdelijk een radar geplaatst. Tijdens die controles reed ongeveer één op de 21 automobilisten te hard. Ter vergelijking: in 2024 werd nog gesproken over één op de elf overtreders, terwijl 2023 zelfs een recordjaar was met bijna iedere zevende bestuurder op de bon.
Ondanks dat bestuurders zich steeds beter aan de maximumsnelheid houden tijdens de controles, blijven er ook uitschieters. Een van de weggebruikers scheurde dinsdag 25 november met een snelheid van 105 kilomet..
BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes
Klik op deze link voor AndroidKlink op deze link voor Apple/iOS