In deze woning aan de straat Lennisheuvel worden binnenkort tien Oekraïense vluchtelingen opgevangen.
In deze woning aan de straat Lennisheuvel worden binnenkort tien Oekraïense vluchtelingen opgevangen. Foto: Google Maps.

Opvang van tien Oekraïners in Lennisheuvel

Algemeen

In de woning Lennisheuvel 68 worden maximaal tien Oekraïners opgevangen. De eigenaar van het pand verhuurt het aan de gemeente Boxtel. De komende weken vinden er nog aanpassingen plaats in het huis. In april moeten de eerste oorlogsvluchtelingen er hun intrek nemen. 

Buurtbewoners van de woning in Lennisheuvel werden eind januari per brief op de hoogte gesteld. Daarin staat dat het college van mening is dat het pand ‘een goede locatie is voor tijdelijke opvang van een kleine groep Oekraïense vluchtelingen’. ,,Er is voldoende ruimte voor slaapvertrekken en voor gemeenschappelijke voorzieningen zoals een tuin, een badkamer, toilet, keuken en een eetkamer”, schreef wethouder Mariëlle van Alphen, die de vluchtelingenopvang in haar portefeuille heeft. 

Het gaat om de duur van twee jaar, met nog een optie op verlenging van meerdere jaren. Afhankelijk van de situatie in Oekraïne. Maandag was er een informatieavond voor de buurt. Daar kwamen zo’n 25 inwoners op af. 

PLEKKEN VINDEN

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS