VEEL KRITIEK OP PARALLELWEG A2

Nipte steun voor verkeersplan Boxtel

© 2008 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: De Keulsebaan raakt regelmatig verstopt door het grote verkeersaanbod. Deze foto is maandag 1 december gemaakt omstreeks 13.30 uur. (Foto: Albert Stolwijk).

DOOR HENK VAN WEERT

De toekomstvisie voor het Boxtelse verkeersbeleid tot 2020 lijkt op een nipte meerderheid in de gemeenteraad te kunnen rekenen. De coalitiepartijen PvdA/GroenLinks, Combinatie95, CDA en SP schaarden zich deze week achter het zogeheten gemeentelijke verkeers- en vervoersplan (GVVP). De oppositie daarentegen trok fel van leer, met name toen het ging over een westelijke parallelweg langs de rijksweg A2.

De aanleg van een noordelijke ontsluitingsweg tussen bedrijventerrein Ladonk en de Kapelweg en het sluiten van de dubbele overweg in de Tongersestraat zijn voor een meerderheid van de gemeenteraad onontkoombare maatregelen om de verkeerssituatie in Boxtel te verbeteren. Hetzelfde geldt voor de verdubbeling van een deel van de Keulsebaan. Dat bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Zaken.

Dat de randweg om de buurtschap Kalksheuvel er moet komen, is voor alle partijen zonneklaar. Het tracé van zo'n verbinding tussen Ladonk en Kalksheuvel is echter nog niet duidelijk. Buurtbewoners willen de weg het liefst niet te dicht bij hun woningen, maar een nieuwe doorsnijding van het buitengebied past niet in het provinciaal beleid.

DUBBELE OVERWEG
Met de aanleg van een nieuwe fiets- en voetgangerstunnel moet het mogelijk zijn de dubbele overweg op te heffen. Zo'n tunnel moet in de ogen van Sjef Dankers (PvdA/GroenLinks) dan wel geschikt zijn voor hulpdiensten als brandweer en ambulance. ,,En ik pleit ervoor dat automobilisten uit de buurt Kalksheuvel een pasje krijgen om deze tunnel ook te kunnen gebruiken", aldus Dankers, die bijval kreeg van Eric van den Broek (SP).

Verbreding van de Keulsebaan staat ook niet ter discussie. Of dat moet met een zogeheten wisselbaan die in de ochtend- en avondspits in verschillende richtingen gebruikt wordt, of met twee extra rijbanen is nog onduidelijk. Vanuit de oppositie klonk wel door om de weg in zijn geheel te verbreden. In het huidige GVVP gaat het college uit van een verbreding vanaf rotonde Everbos tot aan de oprit bij de Liempdse Barrière.

PARALLELWEG
De aanleg van een westelijke parallelweg langs de rijksweg A2 ('een moeilijk verhaal' volgens SP'er Van den Broek) hield de gemoederen dinsdag het meest bezig. Dat in het gemeentehuis al wordt nagedacht over andere alternatieven om het verkeer vanuit Schijndel uit de bebouwde kom van Boxtel te weren, was voor de oppositie aanleiding om de gekozen westelijke variant compleet onderuit te schoffelen.

,,Het college heeft de mond vol van de leefbaarheid in de wijken. Hoe kun je dan toch kiezen voor een nieuwe weg langs de wijk Oost. Onacceptabel", betoogde Wim van der Zanden (Balans). Hij kreeg onder meer bijval van Willie van de Langenberg (Democratische Partij Boxtel/Liempde) die daarbij in herinnering riep wat de Stichting Bewonersbelangen A2 al eerder deed. Namelijk dat een parallelweg aan de westkant van de A2 vier jaar geleden door het college schriftelijk als 'fysiek onmogelijk' werd bestempeld en dat het draagvlak daarvoor in de wijk Oost volledig ontbreekt. Toch denkt wethouder Van Erp dat er door de ombouw van de rijksweg A2 mogelijkheden ontstaan.

In het felle verkeersdebat hielden de coalitiepartijen de rug recht en riepen met name Désiré van Laarhoven en Jo Custers de raadsfracties op de rijen te sluiten en nu vooral een breed gedragen raadsbesluit te nemen: ,,Door nu geen keuze te maken, worden oplossingen in de toekomst schier onmogelijk", aldus Custers.

In de papieren editie een uitgebreid verslag van de verkeersperikelen die momenteel leven in Boxtel.




4 december

Print deze pagina

Terug