NATIONAAL SCHOOLONTBIJT OP BASISSCHOLEN

Ruim 600 ontbijtjes op basisschool Oversteek

© 2008 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Om de kinderen van basisschool De Oversteek honger te laten krijgen, werd er dinsdag 28 okotber tijdens het ontbijt op de school eerst ochtendgymnastiek gedaan. Juf Caroline van de kleutergroep deed de kinderen voor welke pasjes ze moesten doen. (Foto: Albert Stolwijk).

DOOR MARIËLLE WIJFFELAARS

Op 2.200 scholen in Nederland werd afgelopen week het Nationaal Schoolontbijt gehouden. In Boxtel aten leerlingen van de Angelaschool en Michaëlschool donderdag 30 oktober in hun klaslokaal. Ook op de Gemondse Sint-Lambertusschool werd 30 oktober gezamenlijk ontbeten. Dinsdag 28 oktober deelde bakkerij Hazenberg ruim 600 ontbijtjes uit op basisschool De Oversteek in Liempde.

Om de eetlust van de kinderen een beetje op te wekken, werd er dinsdagochtend op De Oversteek eerst in alle klassen oefeningen gedaan. Op het liedje ’Ochtendgymnastiek’ van Carlo Boszhard en Irene Moors stonden leraren, ouders en kinderen flink mee te swingen. Daarna ging een lekker ontbijtje er bij de meeste kinderen wel in.

In de kleutergroep van juf Caroline waren vooral de witte broodjes en apenhagelslag erg populair. Hoewel de kinderen van hun juf eigenlijk eerst een broodje met iets gezonds moesten eten, konden Joost en Randy de apenhagelslag niet weerstaan. ,,Dit vind ik het allerlekkerst”, zei Randy met volle mond. Joost was het daar helemaal mee eens: ,,Ik neem er straks lekker nog eentje. En omdat ik ook iets gezonds moet eten, neem ik ook een stukje appel en een ei.”

GOED EN SLECHT
Alle groepen van de school hebben uitleg gekregen over ontbijten. ,,Als je niet ontbijt en je beweegt veel, kun je je slap gaan voelen”, legde juf Caroline nogmaals uit. ,,Daarom is het zo belangrijk om goed te ontbijten. En vandaag mag iedereen zoveel eten als ie wil. We hebben wel tweehonderd boterhammen gekregen.”

De kleuters hebben ook geleerd dat er goed en slecht beleg is. ,,Smeerkaas, tomaat en ei zijn goed. Hagelslag is niet goed”, aldus Randy. ,,Om te drinken is Optimel goed, dat krijgen we ook vandaag.”

Klasgenootjes Bente, Sietske en Isa vinden het heel gezellig om op school te ontbijten. Bente vond het moeilijk om thuis niet te eten: ,,Maar nu heb ik veel honger dus ik lust wel tíen broodjes. Ik vind met schijfjes ei het lekkerst.” Sietske en Isa hebben liever smeerkaas op hun brood. ,,Dat eet ik thuis ook altijd”, aldus Sietske.

GOED DOEL
Bakkerij Hazenberg verzorgde dinsdag het ontbijt op De Oversteek. Vanochtend bracht eigenaar Stephan Vogels ook eten naar de Sint-Lambertusschool. ,,Ik zorg alleen voor de broodjes, krentenbollen en volkoren brood. De overige producten komen ook mijn kant op, die worden geleverd door andere sponsors. Deze lever ik af bij de scholen.”

De opbrengst van het Nationaal Schoolontbijt gaat elk jaar naar een goed doel, dit jaar was dat NOC*NSF. Op De Oversteek werd daarnaast ook geld ingezameld voor KiKa (Kinderen Kankervrij). ,,We houden elk jaar op school het project ’Voor kind, door kind’”, vertelt Jeanne van den Hurk, lerares van groep vijf en medeorganisator. ,,Daarom hebben we besloten om dit jaar KiKa centraal te zetten. De leerlingen van groep 8 gaan deze week ook voor dit doel collecteren.”

Het Nationaal Schoolontbijt wordt jaarlijks gehouden om kinderen te laten zien hoe belangrijk een goed ontbijt is. ,,Er zijn nog altijd kinderen die ’s ochtends niet ontbijten”, aldus Van den Hurk. ,,Door het ontbijt leren zij dat ontbijten belangrijk en gezond is.”

© 2008 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Smullen tijdens het Nationale Schoolontbijt op De Oversteek. (Foto: Albert Stolwijk).




30 oktober

Print deze pagina

Terug