![]() |
HILARISCHE START KINDERBOEKENWEEK Lachen om moppen in Boxtelse bieb
OP DE FOTO: De deelnemers aan de moppenwedstrijd vertelden hun moppen in de bibliotheek onder grote belangstelling. (Foto: Peter de Koning). De Kinderboekenweek, die duurt tot en met 11 oktober en als thema poëzie heeft, staat dit keer bol van de rijmen, rappen, gedichten en moppen. In de bibliotheek aan de Burgakker bruiste het gistermiddag van de activiteiten tijdens de start van het evenement, waaronder een heuse boekpresentatie en een moppenwedstrijd. De Boxtelse kinderboekenschrijfster Milja Praagman (37) presenteerde in de bibliotheek haar nieuwe prentenboek met de titel 'Wasco weet een mop – de leukste moppen voor beginnende moppenvertellers'. Het bijzondere aan het boek is dat het voorziet in een behoefte, want ook jonge kinderen zijn dol op moppen. Tot dusverre waren er volgens Praagman geen echte moppenboeken die aantrekkelijk waren voor beginnende moppenvertellers.
OP DE FOTO: Kinderboekenschrijfster Milja Praagman kijkt toe hoe haar kinderen Rosemarie en August Wasco's moppenhuisje, dat door Praagman beschilderd is, onthullen. (Foto: Peter de Koning). Het verschijnen van het boek van de Boxtelse, haar zesde, was voor de bibliotheek in Boxtel aanleiding voor een feestje. Sinds gisteren zijn Praagmans originele illustraties vier weken lang te bekijken in de bibliotheek aan de Burgakker en staat er een door de kinderboekenschrijfster beschilderd Wasco’s moppenhuisje waar kinderen in kunnen kruipen om naar haar moppen te luisteren. Het huisje werd gistermiddag onthuld door de kinderen van Praagman, August (8) en Rosemarie (6). Praagman vertelde gisteren tijdens de presentatie van haar boek, waarbij veel kinderen en ouders aanwezig waren, dat ze een paar maanden nodig heeft gehad om het boek te maken. ,,Tussen het moment dat ik het boek verzonnen heb en het in de winkel ligt, zit een jaar", aldus Praagman. ,,Ik ben zelf helemaal geen moppentapper. Ik kan het niet en ik vergeet de clue altijd. De moppen in het boek heb ik van horen vertellen of ergens gelezen, maar ik heb er wel mijn eigen draai aan gegeven. Vervolgens heb ik ze eerst laten horen aan onder anderen mijn kinderen en hun vriendjes voordat ze voor het boek geselecteerd werden. Werd er niet om gelachen, dan kwam de mop niet in het boek terecht."
OP DE FOTO: Milja Praagman signeert haar nieuwe prentenboek 'Wasco weet een mop', een boek voor beginnende moppenvertellers. (Foto: Peter de Koning).
MOP BEDENKENOm het tot een echt feest te maken werden kinderen uit groep 3, 4 en 5 uitgedaagd om zelf een mop te bedenken en deel te nemen aan een moppenwedstrijd. Alle kinderen die een mop hadden ingestuurd, kregen een uitnodiging om gisteren naar de bibliotheek te komen, waar kinderen van het Boxtelse leescafé De Letterknetter een aantal van Praagmans moppen voorlazen en bekend werd gemaakt wie de beste mop had bedacht.,,We hebben heel veel moppen gelezen en heel erg moeten lachen, maar het was wel heel moeilijk om de tien beste uit te kiezen", liet jurylid Ineke Platel, zelf kinderboekenschrijfster, weten aan de deelnemers. Samen met collega-jurylid Marjolein Krijger, kinderboekenauteur en illustrator, riep zij de inzenders van de tien beste moppen naar voren. Zeven van hen kregen een oorkonde en een prijsje, terwijl de overgebleven kinderen de eerste drie prijzen mochten verdelen. Mees Jaspers van de Sint-Petrusschool en Tolga Ceylan van de Prinses Amaliaschool, die respectievelijk derde en tweede werden, mochten een exemplaar van het nieuwe prentenboek van Milja Praagman mee naar huis nemen. De juryleden Platel en Krijger bouwden de spanning op en maakten uiteindelijk bekend dat Ben van Dulken van groep 3/4 van De Spelelier de moppenwedstrijd op zijn naam had geschreven. De jury vond zijn raadselmopje kort maar zeer krachtig. Ben, die een Ipod shuffle won, mocht de mop als winnaar nog één keer voorlezen en deed dat vol overgave: 'Het is groen en het kan varen? Een sperziebootje'.
OP DE FOTO: Kinderboekenschrijfster Milja Praagman wordt in de bibliotheek geïnterviewd over haar nieuwe boek 'Wasco weet een mop'. (Foto: Peter de Koning).
|
2 oktober
|