ZONNEBLOEM LIEMPDE BESTAAT VEERTIG JAAR

’Vrijwilligerswerk geeft voldoening’

© 2008 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Corrie van den Boer, Tonnie van Hastenberg en Annie de Laat zijn sinds de oprichting van de Liemdpse Zonnebloem actief als vrijwilliger. De Zonnebloem in Liempde viert 14 juni haar veertigjarig bestaan. (Foto: Albert Stolwijk).

DOOR MARIËLLE WIJFFELAARS

De Liempdse afdeling van De Zonnebloem viert 14 juni haar veertigjarig bestaan. Corrie van den Boer, Annie de Laat en Tonnie van Hastenberg zijn al lid vanaf het prille begin en brengen nog steeds een bezoek aan zieke en oudere mensen.

De Zonnebloem in Liempde is ontstaan nadat het Wit-Gele kruis met hulp van EHBO-vereniging Sint-Liduina de eerste ziekendag hield. Daar moest geld voor ingezameld worden en wijkzuster Adria probeerde zoveel mogelijk collectanten bij elkaar te krijgen. Omdat de echtgenoot van Corrie van den Boer al lid was van de EHBO-vereniging, was het vanzelfsprekend dat zij één van de collectanten zou worden.

Van den Boer heeft 27 jaar in het bestuur gezeten en vervulde 23 jaar de rol van penningmeester. ,,Ik heb het werk voor De Zonnebloem altijd heel leuk gevonden”, zegt Van den Boer. ,,Het is fijn om met mensen te werken, ik heb vooral goede herinneringen aan het ziekenbezoek. Mensen zijn altijd ontzettend dankbaar als je op bezoek bent geweest.”

Annie de Laat werd ook door zuster Adria gevraagd om lid van De Zonnebloem te worden. Na veertig jaar bezoekt ze nog steeds met veel plezier de zieken, al staan haar werkzaamheden de laatste jaren op een wat lager pitje. ,,Vanwege een heupoperatie kon ik even geen bezoeken afleggen”, vertelt De Laat. ,,Zelf vind ik dat heel vervelend en ik hoop binnenkort weer wat mee te kunnen doen. Mensen zijn zo dankbaar als je langskomt en ze willen eigenlijk niet dat je weer weggaat. Daarnaast heb ik er veel kennissen aan over gehouden.”

EENZAAM
Ook Tonnie van Hastenberg is nog steeds enthousiast over het werk voor De Zonnebloem. ,,Veel mensen zijn oud en soms een beetje eenzaam, ze zijn erg blij als er dan bezoek komt. Ze willen dan echt niet dat je weer weggaat. Het geeft veel voldoening”, aldus Van Hastenberg.

Goede herinneringen hebben de dames ook aan de uitjes die door de vereniging worden georganiseerd. ,,De ziekendag was altijd een groot succes”, blikt Van den Boer terug. ,,Dagen van tevoren waren we al bezig met de verkoop van lootjes en prijsjes ophalen voor de loterij.” Het was hard werken om alles voor de ziekendag op tijd geregeld te krijgen. ,,Toentertijd moesten we echt alles zelf doen”, vertelt het drietal. ,,Dan stonden we zakken vol met broodjes te smeren en we zetten zelf de tafels in elkaar met behulp van schragen en houten planken.”

Van Hastenberg kan zich de dag na de ziekendag nog goed herinneren. ,,We hielden die dagen altijd bij gasterij De Punder”, vertelt de Liempdse. ,,De dag erna gingen we opruimen en bakten het personeel van De Punder frietjes voor ons. Dat was altijd heel gezellig zo met z’n allen.” Ook de uitstapjes en vakantieweken zijn altijd een groot succes. ,,Waar we ook naartoe gaan, al is het naar Sint-Michielsgestel of Best, de leden zijn altijd blij en dankbaar”, zegt Van Hastenberg. ,,Iedereen heeft dan goede zin en vindt alles leuk. Dat geeft aan de vrijwilligers een groot gevoel van voldoening.”

Het jubileum wordt op 14 juni gevierd met een eucharistieviering waarin bisschop Antoon Hurkmans voorgaat. Daarna is in restaurant Het Hof van Liempde een diner voor alle vaste gasten van De Zonnebloem gevolgd door een receptie.

Daarnaast rijden Jan van Aarle, Adrie van Diessen, Toon van Houtum, Wim Kreijveld, Frans Peijnenburg en Willy van Zuijlen van wielerclub Het Groene Woud 1.400 kilometer om geld in te zamelen voor de Liempdse Zonnebloem. De route loopt van het Franse Arles naar Liempde, waar zij op 13 juni aan zullen komen. Er is gekozen voor de plaats Arles omdat Vincent van Gogh hier ooit zijn wereldberoemde zonnebloemen schilderde.




29 mei 2008

Print deze pagina

Terug