LEERLINGEN ’OVERSTEEK’ STARTEN EIGEN BEDRIJFJE

Auto’s wassen voor een goed doel

© 2008 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Een groepje leerlingen uit groep 8 van basisschool De Oversteek waste gisteren drie uur lang auto’s. De opbrengst hiervan gaat naar mensen in Afrika. (Foto: Albert Stolwijk).

DOOR MARIËLLE WIJFFELAARS

Leerlingen uit groep 8 van de Liempdse basisschool De Oversteek wasten woensdag 16 april drie uur lang auto’s. De twee euro opbrengst per voertuig is bestemd voor hun eigen bedrijfje. De winst van dit bedrijfje komt ten goede aan mensen in Afrika.

Alle leerlingen uit groep 8 van De Oversteek doen mee aan het project Day for Change. De klas is verdeeld in groepjes en elk groepje heeft de beschikking over een eigen microkrediet. Hiermee konden de leerlingen een eigen bedrijfje op zetten. ,,De winst gaat naar arme mensen in Afrika”, legt Jeroen van de Ven uit. ,,Zij kunnen dit geld gebruiken om ook een bedrijf te starten.”

Jeroen en zes klasgenoten wasten gisteren van 14.00 tot 17.00 uur auto’s op de parkeerplaats achter café Het Wapen van Liempde. Kees van Loon is één van de eersten die zijn auto door de jongens laat wassen. ,,Ik vind het een heel goed initiatief”, aldus Van Loon. ,,De kinderen leren maatschappelijk bezig te zijn en ze leren dat niks voor niks is in de wereld. Het is belangrijk dat ook jongeren zich inspannen voor goede doelen. Het was eigenlijk niet echt nodig om mijn auto te laten wassen, maar ja, het is voor het goede doel. Ik heb al gezegd dat als ze met dubbele mankracht werken, ze ook dubbel betaald krijgen.”

SAAI

Het idee om auto’s te gaan wassen hebben de jongens zelf bedacht. Andere groepjes organiseerden een bingo en verkochten koffie, thee en koekjes tijdens de afsluiting van een kunstproject op school. De leerkracht had maar een beperkt bedrag voor de zes groepen beschikbaar, dus moesten alle projecten low budget zijn. ,,Dit kost alleen wat water en sop”, zegt één van de jongens. ,,Omdat we weinig geld hebben geïnvesteerd is de opbrengst straks hoger.”

Anita Schalkx, moeder van één van de autowassers, komt kijken hoe de zaken gaan en deelt meteen wat koeken uit. ,,We werken hard dus we moeten goed eten”, vinden de jongens. Schalkx is zeer te spreken over het initiatief. ,,Het is echt een leuk idee. De meester is al geweest met zijn auto en nog een paar andere mensen. Mijn man moet straks ook maar even komen, het is tenslotte voor het goede doel.” Ook Anita Ganzenboom komt de waskwaliteiten van haar zoon keuren. ,,Hij mag eerst mijn auto wassen en straks die van z’n vader”, vertelt ze.

De jongens doen het werk met plezier, maar ze zouden het niet altijd willen doen. ,,Dan wordt het vast saai”, denken ze. Tijdens het wassen spuiten ze elkaar regelmatig nat met de waterslang. ,,Anders is er niks aan”, klinkt het lachend.

© 2008 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Voor twee euro kon men de auto laten wassen op de parkeerplaats van café Het Wapen van Liempde. (Foto: Albert Stolwijk).




17 april 2008

Print deze pagina

Terug