BOXTEL ONDERHANDELT OVER 41 APPARTEMENTEN

'Bouw jongerencentrum start na kerstvakantie'

© 2007 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Blik op de havo-vleugel van het Ursulacomplex aan de Baroniestraat. Op de binnenplaats maakt het vroegere overblijflokaal plaats voor een popzaal. Daar bovenop komen enkele oefenruimten. (Maquette Sjef van Hoof, foto Albert Stolwijk).

DOOR MARC CLEUTJENS

De verbouwing van de zuidvleugel van de vroegere Bracbant Havo tot jongerencentrum gaat kort na de kerstvakantie van start. Wethouder Anton van Aert rekent erop dat aannemer Hendriks Coppelmans het jongerencentrum op 1 december 2008 kan opleveren. Dan moet ook het Centrum voor Jeugd en Gezin in het Ursulagebouw in gebruik kunnen worden genomen.

Eerder dit jaar reserveerde de gemeenteraad een bedrag van in totaal 1,5 miljoen euro voor de bouw van een jongerencentrum in de vroegere onderwijsvleugel van het Ursulinenklooster aan de Baroniestraat. Bovenop een bedrag van 900.000 euro werd 600.000 euro extra uitgetrokken om de plannen uitvoerbaar te maken. De vorming van een Centrum voor Jeugd en Gezin in dezelfde vleugel kost nog eens 673.000 euro.

Volgens wethouder Van Aert zal Hendriks Coppelmans kort na de kerstvakantie een begin maken met de verbouwing. Nadat het karwei was gegund aan de projectontwikkelaar die aan het Smalwater nog eens 41 appartementen in vijf bouwlagen wil optrekken, worden de materialen besteld en zijn de huurcontracten met de tijdelijke bewoners van antikraakbedrijf Camelot opgezegd.

De werkzaamheden concentreren zich in 2008 geheel op de zuidelijke vleugel van het complex. Hier wordt niet alleen een permanent jongerencentrum gerealiseerd, ook komen er kantoren voor de huisvesting van het Centrum voor Jeugd en Gezin. Verschillende organisaties zullen hier onderdak vinden, zoals het consultatiebureau, de GGD Hart voor Brabant en het meldpunt Jeugdzorg, dat thans is ondergebracht bij loket WegWijs in het Liduinaziekenhuis.

Wethouder Van Aert benadrukt dat tijdens de verbouwing nog geen rekening wordt gehouden met de wensen van DELTA Stichting Welzijn Boxtel. DELTA wil een aantal kantoorplekken omvormen tot spreekkamers. Ook de wensen van MiK Kunsteducatie worden vooralsnog niet gehonoreerd. MiK zou graag de afdeling Beeldend, die thans is ondergebracht in bedrijvencentrum De Baanderije aan de Parallelweg Zuid, naar het Ursulagebouw aan de Baroniestraat verhuizen.

Evenmin wordt een begin gemaakt met de bouw van 41 appartementen aan de oever van het Smalwater. ,,Daarvoor moet eerst een bestemmingsplanprocedure gevoerd worden omdat er op deze plek nog geen woonbestemming rust", licht Van Aert toe. De wethouder denkt dat de bouw van de appartementen begin 2009 kan starten. ,,Dan pas zal worden overgegaan tot de sloop van de achterste havo-vleugel en de gymzaal op het terrein", verwacht hij. ,,Voordat we gaan bouwen moeten de plannen grondig bijgesteld en aangescherpt worden."

MAQUETTE
Architect Sjef van Hoof uit Eindhoven heeft onlangs een maquette gemaakt waarmee het gemeentebestuur de diverse partijen bezoekt die betrokken zijn bij de totstandkoming van zowel het jongerencentrum als het Centrum voor Jeugd en Gezin. De maquette laat zien dat in het voormalige havo-gebouw ruimte is voor beide voorzieningen. Daarbij heeft de komst van het jongerencentrum prioriteit gekregen; op de begane grond zijn de meeste ruimtes hiervoor gereserveerd.

Blikvanger is de zaal die plaats kan bieden aan maximaal 250 bezoekers. De zaal is geprojecteerd in het vroegere overblijflokaal, dat plaatsmaakt voor nieuwbouw. Rondom de zaal komt een sluis van één meter dikte die geluid moet tegenhouden. Aan de andere kant van de gang is onder meer plek voor een huiskamer. Bovenop de zaal komen twee tot drie oefenruimten of een geluidsstudio. Op de eerste en de tweede verdieping komen de werkplekken voor de jongerenwerkers.

Het Centrum voor Jeugd en Gezin komt aan de straatzijde van de havo-vleugel. Op de begane grond is de ontvangstruimte, op de eerste etage komen verschillende diensten. Het consultatiebureau, dat nu nog gevestigd is in gezondheidscentrum De Vier Kwartieren, komt op de tweede verdieping. Ook de kinderartsen komen op die etage. Tijdens de verbouwing wordt een lift aangelegd om deze verdieping goed bereikbaar te maken.

De vroegere aula van de Bracbant-Havo heeft vooralsnog geen functie in het ontwerp. Projectontwikkelaar Hendriks Coppelmans ziet dit noordelijkste deel van de vleugel als een buffer ten opzichte van de 41 te bouwen appartementen aan het Smalwater. Nog niet bekend is of deze ruimte ook een functie krijgt.

© 2007 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Bovenaanzicht van de benedenverdieping van het toekomstige jongerencentrum. Blikvanger is de popzaal, die geïsoleerd wordt met een dikke sluis. De voorzijde van het gebouw (links) biedt straks onderdak aan het Centrum voor Jeugd en Gezin. (Maquette Sjef van Hoof, foto Albert Stolwijk).




29 november 2007

Print deze pagina

Terug