BURGEMEESTER VAN BEERS HULDIGT HONDERDJARIGE

'Drika Siemerink was een krachtige baby'

© 2006 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Burgemeester Frank van Beers feliciteert Drika Siemerink tijdens de viering van haar honderdste verjaardag in verpleeghuis Liduina.

Zaal Dommelzicht van verpleeghuis Liduina is tot de laatste plaats bezet. Familieleden, vrienden en kennissen staan in de rij om handen te schudden en zoenen uit te delen. En op de tafels staan gebakjes met steeds hetzelfde opschrift: '100 jaar'. Het middelpunt van het feestje is Drika Siemerink, die vrijdag 22 december haar honderdste verjaardag viert. Ook burgemeester Frank van Beers komt taart eten...

Als Van Beers binnenkort heeft de directie van Liduina mevrouw Siemerink al in de bloemetjes gezet. Letterlijk én figuurlijk; de Boxtelse is de oudste bewoonster van het verpleeghuis, na het recente overlijden van Jans van Heck, die een week geleden op 102-jarige leeftijd stierf. De cadeautafel staat vol met bloemen en pakjes, evenals een grote peperkoek met daarop de tekst 'Drika 100'.

Ook burgemeester Van Beers heeft een grote bos bloemen meegenomen. ,,Toen ik laatst een uitnodiging kreeg waarop het getal 100 stond dacht ik aanvankelijk dat het wel weer om een bedrijf zou gaan dat het eeuwfeest ging vieren", steekt hij van wal. ,,Maar nee, het bleek uw verjaardag! En die past prima in de feestweek die Boxtel deze week viert. Gisteren (donderdag 21 december – red.) vierden we namelijk de geboorte van de 30.000ste inwoner."

© 2006 - Brabants Centrum

OP DE FOTO: Burgemeester Frank van Beers praat met Drika Siemerink. De Boxtelse vierde vrijdag haar honderdste verjaardag in verpleeghuis Liduina.

STERKE FAMILIE
De burgemeester heeft huiswerk gedaan om de vele verjaardagsgasten mee te nemen naar het Boxtel van 1906, het jaar waarin Drika Siemerink het levenslicht zag. ,,Boxtel telde toen, zonder Liempde dat nog zelfstandig was, 7.000 inwoners. In Liempde woonden 1.400 mensen, dus samen waren dat zo'n 8.400 mensen." Van Beers merkt op dat het geboortecijfer van 2006 weinig verschilt met dat van 1906; in 2006 staat de teller kort voor de jaarwisseling op 351, in 1906 werden in Boxtel 352 baby's geboren.

,,Dat maakt duidelijk dat toen veel baby's niet zo oud werden", aldus de burgemeester. ,,De cijfers laten zien dat toen zo'n 19 procent van de kinderen stierf voor de eerste verjaardag." Richting mevrouw Siemerink: ,,U was beslist een krachtige baby!" Van Beers zegt dat niet alleen de honderdjarige sterk is; in haar familie komen vaker hoge leeftijden voor. Vorige week vertelde ze in deze krant al over haar moeder, die 93 werd, en haar zussen van 97 en 95. ,,Duidelijk een sterke familie", constateert de burgemeester. ,,Uw verjaardag vandaag is beslist geen toevalstreffer."

Mevrouw Siemerink laat de mooie woorden rustig over zich heen komen. Op een gegeven moment lijkt ze in slaap gesukkeld, maar zodra burgemeester Van Beers klaar is met zijn toespraak, begint ze direct te applaudisseren. En daarna is het opnieuw aanschuiven geblazen en moeten weer heel veel handen geschud worden.




28 december 2006

Print deze pagina

Terug