EIGENAAR START HANDTEKENINGENACTIE

'Iedereen wil supermarkt Breukelen behouden'

De mogelijke sluiting van supermarkt Super De Boer Steenbakkers aan de Van Hornstraat is het gesprek van de dag in de wijk Breukelen. Eigenaar Joep de Jong is een handtekeningenactie gestart. Hij wil de supermarkt graag uitbreiden, maar stuit op verzet in het gemeentehuis van Boxtel. ,,De politiek kan om dit verzoek niet heen", vindt De Jong.

Het zijn niet alleen wijkbewoners die de actie van De Jong spontaan steunen. De klanten die woensdagmiddag de winkel bezoeken zijn op een enkele uitzondering na allemaal bereid om te tekenen. Wilhelmina Lucius komt uit Boxtel-Oost, maar doet graag boodschappen bij de super als ze in de buurt is. ,,Ik kom hier regelmatig omdat het een gezellige winkel is waar de mensen nog vriendelijk zijn. Ze zijn altijd bereid om me te helpen als ik niet uit de voeten kan met mijn scootmobiel."

Ook Jeanne Beekmans vindt dat de supermarkt voor de wijk behouden moet blijven. ,,Veel mensen die niet naar het centrum kunnen, doen hier hun boodschappen. Het is te gek dat de plannen gedwarsboomd worden", meent ze. ,,Wanneer is die vergadering? Ik zal er zeker zijn", belooft ze aan eigenaar De Jong, die aangeeft dat de commissie Ruimtelijke Zaken zich dinsdag buigt over zijn verzoek.

De Jong wil de supermarkt uitbreiden van 600 naar 1.000 vierkante meter. Zonder uitbreiding is de winkel niet levensvatbaar en zal het Laurus-concern – de eigenaar van de Super De Boer-winkel – het contract met De Jong beslist niet verlengen. ,,Volgende maand bekijken ze of ze doorgaan. Als ik niet mag uitbreiden is de winkel in oktober 2004 dicht. Er is geen enkele kandidaat te vinden voor een supermarkt met beperkte omvang", aldus De Jong.

In korte tijd verzamelt hij tientallen handtekeningen. Hij krijgt steun in de zorgcentra in de directe omgeving, waar bewoners langs de deur gaan met handtekeningenlijsten. Slechts één klant van de supermarkt weigert te tekenen omdat ze nauwelijks boodschappen doet in de winkel en zich niet in de problematiek wil verdiepen. Dat geldt niet voor Paulien van der Lee, die speciaal naar de winkel is gekomen om een handtekening te zetten. ,,Ik heb gisteren al boodschappen gedaan en heb nu niets nodig. Maar toen ik hoorde van de actie, ben ik meteen op mijn fiets gesprongen om te tekenen. Ik kan deze winkel niet missen."

Ze roemt net als veel andere klanten de klantvriendelijkheid, correctheid en behulpzaamheid van de medewerkers van Super De Boer Steenbakkers. ,,dat is in andere winkels wel eens anders", moppert een klant die even later ook een handtekening zet. Dat doet ook een man die niet uit Boxtel komt en slechts een paar lunchinkopen doet. ,,Ik kom niet uit Boxtel maar weet uit ervaring wat er allemaal met die supers gebeurt. Ik steun de actie van harte."

Een blik op de honderden namen op de handtekeningenlijsten laat zien dat mensen uit heel Boxtel bereid zijn te tekenen. Onder hen ook wethouder Anton van Aert. Eigenaar De Jong is tevreden over de positieve reacties. ,,Ik wist niet dat actievoeren zo simpel was", grinnikt hij. ,,Ik hoef de mensen niets uit te leggen, iedereen is op de hoogte." Volgens De Jong is iedereen in Boxtel voor het behoud van de supermarkt. ,,Iedereen is voor behoud, behalve burgemeester Van Homelen, zo lijkt het."




28 augustus 2003

Print deze pagina

Terug