GEMEENTE BOXTEL ZWICHT VOOR KRITIEK

Reconstructie Zwaanse Brug van de baan

De gemeente Boxtel en Waterschap De Dommel zien af van de reconstructie van de Zwaanse Brug. De brug zou in het project Dommel door Boxtel een flinke metamorfose ondergaan, maar na een storm van kritiek kiezen gemeente en waterschap voor behoud van de historische brug. De brug krijgt wel een faunapassage.

De aanpak van de Zwaanse Brug paste in een ambitieus project om de belevingswaarde van de Dommel in Boxtel te vergroten. Naast het restylen van de brug wordt gedacht aan de aanleg van vispassages, in- en uitstapplaatsen voor kano's en fiets- en wandelpaden. De Zwaanse Burg zou nieuwe leuningen krijgen om het uitzicht op de Dommel vanuit de Rechterstraat te verfraaien.

De plannen, die vorig jaar tijdens enkele informatiebijeenkomsten werden toegelicht, oogstten veel kritiek. Niet alleen tijdens deze bijeenkomsten, maar ook via (ingezonden) brieven pleitten veel inwoners voor behoud van de Zwaanse Brug, die na de Tweede Wereldoorlog werd gebouwd. De Duitse bezetter blies de vorige brug aan het einde van de Tweede Wereldoorlog op.

Wethouder Ger van den Oetelaar erkende deze week dat het besluit om de Zwaanse Brug te handhaven is gebaseerd op de vele reacties uit de samenleving. ,,De brug heeft een belangrijke cultuurhistorische waarde en daarom ben ook ik blij dat de brug behouden blijft", aldus Van den Oetelaar. Briefschrijvers zijn inmiddels door de gemeente en het waterschap op de hoogte gebracht van het besluit om het karakter van de Zwaanse Brug te behouden.

De brug wordt tijdens de uitvoering van het project Dommel door Boxtel wel voorzien van een faunapassage. Die maakt het volgens wethouder Van den Oetelaar mogelijk dat kleine dieren deze stenen hindernis ongehinderd kunnen passeren. Op dit moment is dat niet mogelijk. ,,In de brug worden een paar gangen en tunnels gemaakt die door de dieren gebruikt kunnen worden om op en neer te pendelen", stelt Van den Oetelaar.

Het project Dommel door Boxtel wordt binnenkort officieel gepresenteerd. Daarna start de inspraakprocedure. Met de uitvoering van het project is een bedrag van ruim vier miljoen euro gemoeid. De werkzaamheden zullen ongeveer een jaar in beslag nemen.




23 januari 2002

Terug