VVD-gedeputeerde Martijn van Gruijthuijsen.
VVD-gedeputeerde Martijn van Gruijthuijsen. Foto: Marc Bolsius | provincie Noord-Brabant.

Brabantcoach: gratis ondersteuning voor MKB

Algemeen

Om mkb-ondernemers beter te wapenen tegen veranderingen op de markt en in de maatschappij, is deze maand het initiatief Brabantcoaches van start gegaan. De provincie Noord-Brabant werkt daarbij samen met gemeenten, de Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM) en regionale ontwikkelorganisaties. 

De nieuwe coaches volgen de succesvolle Datacoaches op, maar richten zich breder: van digitalisering en kunstmatige intelligentie tot personeelstekorten, circulaire bedrijfsvoering en cyberveiligheid.

De hulp van de Brabantcoaches is kosteloos en bedoeld om ondernemers te helpen nieuwe technieken en inzichten toe te passen binnen hun eigen bedrijfsvoering. 

Gedeputeerde Martijn van Gruijthuijsen (economie, talentontwikkeling en financiën): „Onze ondernemers staan voor flinke uitdagingen. Met goede ondersteuning kunnen zij blijven vernieuwen en groeien. Dat is niet alleen belangrijk voor henzelf, maar ook voor de werkgelegenheid en economische kracht van Brabant.”

MEEBEWEGEN

De focus ligt op zogenoemde stuwende sectoren zoals de hightech maakindustrie, agrifood, chemie en farma – sectoren die door hun innovatieve kracht en internationale oriëntatie bijdragen aan de Brabantse economie. Juist in deze sectoren speelt het midden- en kleinbedrijf een sleutelrol: als toeleverancier, kennisdrager en innovator. 

De Brabantcoaches helpen deze bedrijven om wendbaar te blijven in een wereld waarin technologische en maatschappelijke veranderingen elkaar in hoog tempo opvolgen.

VAN PRAKTIJK NAAR TOEKOMST

Bedrijven die aankloppen bij de Brabantcoaches krijgen praktische en persoonlijke adviezen, toegespitst op hun specifieke situatie. De coaches helpen ondernemers om in kleine, haalbare stappen te werken aan structurele verbeteringen. Daarbij kijken ze niet alleen naar directe oplossingen, maar juist ook naar wat nodig is voor een toekomstbestendige bedrijfsvoering.

Het programma is gebaseerd op signalen uit de praktijk. Zo bleek uit het traject met de Datacoaches – dat sinds 2021 ruim duizend bedrijven hielp bij digitalisering – dat ondernemers behoefte hebben aan bredere ondersteuning. Daarom is het programma verbreed en gericht op meerdere thema’s.

De Brabantcoaches worden gecoördineerd door de BOM en uitgevoerd door regionale ontwikkelorganisaties zoals Brainport Development, Midpoint Brabant, REWIN en Agrifood Capital. De kosten worden gedeeld door de provincie en de Brabantse gemeenten.

Geïnteresseerden kunnen mailen naar: brabantcoach@brabant.nl.

BC-app: download nu gratis! Inclusief agenda vol activiteiten en uitjes

Klik op deze link voor Android

Klink op deze link voor Apple/iOS
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Henk van Weert

Heeft u een tip over dit onderwerp? Mail naar henk.van.weert@brabantscentrum.nl

Woordzoeker

Ook in deze categorie

Logo
De discussie over een vertaalfunctie voor de gemeentelijke website vorige week, bleek toch wel wat uitvoerig…
‘Gemeentelijke website mag beter worden vertaald’ Algemeen 5 uur geleden
Logo
Deze mensen, onder wie Henk Renders (midden) waren gisteren druk bezig met het poten van planten op het kerkhof van de Sint-Petrusbasiliek. Vertegenwoordigers van het parochiebestuur kwamen een kijkje nemen.
Opgeknapt kerkhof Sint-Petrusbasiliek beschikt weer over tuinploeg Algemeen 6 uur geleden
Logo
De Red River Band met Ank van der Bent in het midden, achter de trom.
Red River Band verrast trouw lid Ank van der Bent met serenade Algemeen 8 uur geleden
Door het ongeluk is bedrijventerrein Ladonk minder goed bereikbaar.
Ongeluk Keulsebaan, bedrijventerrein Ladonk niet goed bereikbaar Algemeen 8 uur geleden
Logo
Het pand aan de Burgakker 4 moet een culturele hotspot voor Boxtel worden, met een bibliotheek en een theater.
Podium Boxtel ziet volop mogelijkheden in bibliotheekgebouw Algemeen 9 uur geleden
Logo
Vlnr: Carla Renders, Corrie Hendricks en Mathea van Bragt zitten aan de koffie.
Praatje op straat: ‘Eenvoudig gesprekje kan iemands dag kleur geven’ Algemeen 11 uur geleden
Foto ter illustratie.
Defensie vervangt pijpleiding Utrecht-Brabant Algemeen 20 okt, 16:52
Logo
Vlnr: Faith, Lenci & Phileine vermaken zich prima tijdens de JOTARI bij Scouting Boxtel. Het weekend omvat behalve contact leggen met andere groepen ook tal van leuke spellen.
Faith, Lenci & Phileine praatten met scouts uit Japan Algemeen 20 okt, 16:05